ekvcakave-0094 kopie_n

Kave Footwear

2. Tenisky Zlíňanky

Boty a Zlín k sobě neodmyslitelně patří. Nikoho jistě nepřekvapí, že i k výročí města vznikla originální designová limitovaná edice obuvi. Tenisky Zlíňanky jsou boty vyrobené lokálně, ekologicky bez morální kocoviny zlínskou designérkou Evou Klabalovou.

700_zlata

O KAVE FOOTWEAR

Kave tenisky jsou tenisky vyráběné lokálně ve Zlínské továrně z odpadních a zbytkových materiálů na Baťovských strojích první poloviny minulého století. Jde o udržitelný způsob vzniku jedinečných tenisek v inteligentním, funkčním a zodpovědném designu.

Značku založila již v roce 2015 designérka Eva Klabalová. Designu obuvi se Eva věnuje už od svých patnácti let. O výrobě bot pochytila vše, když během studia pracovala v jedné ze společností v areálu Baťových továren. Když pak začala cestovat různě po světě a pracovat v obuvnickém průmyslu, uvědomila si díky své zkušenosti z výroby, jaká je propast mezi absurdními globálními pohyby zboží a zapomenutými místními možnostmi produkce. A tak se to rozhodla změnit.

Každá bota je unikát vzhledem k používané výrobní technologii. Nosit tak můžete naprostý originál a navíc BEZ MORÁLNÍ KOCOVINY.

Web   |   Instagram   |   Facebook

PRODEJNÍ MÍSTA

Živý Zlín zámek, Soudní 1, Zlín 760 01

Přejít do Google Maps

Online na e-shopu Kave Footwear

Přejít na e-shop