divadlo

Městské divadlo Zlín

4. Volňásky za 700

Populární zlínské divadlo přichází s mimořádnou výzvou. Z řad návštěvníků vylosuje vždy za každý uplynulý měsíc šťastlivce, který získá volňásky na další představení dle vlastní volby v hodnotě 700 Kč zdarma. A teď už jen otázka: komedie, drama nebo muzikál?

700_zlata

O MĚSTSKÉM DIVADLE ZLÍN

Městské divadlo Zlín, v letech 1946 až 1990 též Divadlo pracujících, jehož zřizovatelem je statutární město Zlín, je jedno ze dvou profesionálních divadel ve Zlínském kraji. Bylo založeno v roce 1946 a do roku 1967 sídlilo v budově adaptovaného Komorního kina (dnes Malá scéna). Později se přestěhovalo do nově postavené budovy v centru města na třídě Tomáše Bati, kde se nachází dodnes.

Základním posláním Městského divadla Zlín je umělecká tvorba, především v oblasti dramatického umění. Bohatý a žánrově pestrý repertoár pro dospělé i pro děti zajišťuje stálý činoherní divadelní soubor. Prostory divadelního foyer jsou mimo jiné využívány výtvarníky k pořádání výstav a jiných kulturních akcí a společenských setkání. Několikrát ročně mohou také zájemci během dnů otevřených dveří nahlédnout i do divadelního zákulisí.

Městské divadlo Zlín je každoročně pořadatelem významného mezinárodního divadelního festivalu Setkání – Stretnutie, přehlídky nejnovější tvorby českých a slovenských divadelních scén.

Pro maximální zpřístupnění veřejnosti byl v divadle vybudován bezbariérový přístup do hlediště a pro sluchově postižené je zajištěna možnost využití infračerveného naslouchacího zařízení, tzv. indukční smyčky.

Kromě Velkého sálu se hraje také v menších sálech Studia Z a Dílny 9472.

Svým návštěvníkům nabízí široce zaměřený repertoár od muzikálů až po komorní hry, a to jak inscenace původní, tak i nové. Každoročně se umísťuje na čelních příčkách v nominacích na nejvyšší ceny. Práce uměleckého souboru byla oceněna třemi individuálními Cenami Thálie, cenou diváků přidruženou k cenám Alfréda Radoka, jakož i cenou diváků pro nejlepší inscenaci přehlídky České divadlo 2009.

Web   |   Instagram   |   Facebook

PRODEJNÍ MÍSTA

Na pokladně MDZ tř. Tomáše Bati 4091, 760 01 Zlín

Přejít do Google Maps