Reklam odd 52 budova

Beseda O zlínských kinech a filmování za první republiky

Jak vypadal první záběr Zlína a kolik bylo ve městě kin? To vše se dozvíte na besedě s historikem Zdenkem Pokludou v úterý 13. září od 18 hodin na zlínském zámku. Samozřejmě nebude chybět ani promítání speciálních historických pohyblivých obrazů.

700_zlata

Úterý 13. září od 18 hodin na zlínském zámku

Točil ve Zlíně filmy jenom Baťa? Kolik bylo ve Zlíně kin? Neznámá fakta přiblíží beseda o zlínských kinech a filmování za první republiky, která se uskuteční v úterý 13. září od 18 hodin na zlínském zámku.

Besedu povede historik Zdeněk Pokluda z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, a to také na další témata. Dozvíte se mimo jiné:

  • Začínal Baťa opravdu s reklamním filmem?
  • Jak vznikaly baťovské filmy v Indii?
  • Jak vypadá nejstarší filmový záběr Zlína?

To a mnoho dalšího probereme na besedě, která proběhne v rámci festivalu Dny Baťa!

 PŘEDNÁŠEJÍCÍ

PhDr. Zdeněk Pokluda se narodil 10. 11. 1946 ve Zlíně. Vystudoval obory historie-filosofie na Filosofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci (1970), absolvoval archivní stáž v Národním archivu v Paříži (1982). Pracoval jako archivář ve Státním okresním archivu v Mikulově (1970-1972), historik v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně (1972-1977), ředitel Státního okresního archivu ve Zlíně (1977-2008). Nyní působí v Informačním centru Baťa Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Kromě jiných témat se zabýval hospodářskými dějinami 19.-20. století, specializuje se na vývoj firmy Baťa a její působení v Československu i v cizině.