Bez názvu (25 × 25 cm) (3)

Pátek 24. června

V pátek 24. června začne festival opravdu velkolepě – scénu u zámku pohltí světla a karneval, v parku Komenského bude více než 50 stanovišť, chill out zóna a Pod Lipami vystoupí legendární rockové kapely. 

700_zlata

15.00 – 15.35 Žlutá ponorka
Název kapely podle velkého hitu Yellow Submarine skupiny The Beatles není náhoda. Repertoár kapely je založen na hitech legendární kapely.

15:35 – 16:05 Chůdadlo – Žonglérská omeleta
Kejklířské vystoupení

16:25 – 17:10 Apoaché
Zlínská čtyřčlenná formace se na hudebním poli pohybuje již od roku 2003. Za tu dobu bylo v tvorbě slyšet mnoho hudebních vlivů – od world music po jazz. Nynější zaměření kapely by se dalo označit jako alternativní pop a soul. 

17:20 – 17:55 Eliška Lajdová
Fenomenální zlínská zpěvačka je jednou z nejzářivějších hvězd české hudební scény. Je multiinstrumentalistka. Dokáže vás osobitě provést známými světovými hity z oblasti popu, folku, rocku i jazzu.

17:55 – 18:25 Chůdadlo – Elementálové
Novocirkusová podívaná s prvky závěsné akrobacie, prolnuté s nádhernou chůdovou akrobacií, při nichž vám bude běhat mráz po zádech.

19:00 – 20:15 FLERET
Legendární česká folkrocková skupina. Od roku 1995, kdy vyšlo CD Zafúkané, vystupovala s kapelou často také zpěvačka lidových písní a folklóristka Jarmila Šuláková.

20:15 – 20:45 Chůdadlo – Romeo a Julie
Akrobatické divadlo s kapkou humoru. Určitě nesmí u představení chybět i žonglování a oheň, které vyvolají nevšední zážitek.

21.00 – 22.00 Karnevalový průvod
Světelný karnevalový průvod, do kterého se můžete všichni zapojit, projde Sadem svobody společně s pouličními umělci. Zapojit se můžete osobitě a přijít v kostýmu, nebo se škraboškou, či lampionem. Na místě bude možné si také pořídit světelné náramky, či vyrobit si škrabošku.

21.10 – 22.00 Markéta Vodičková & Filip Vítů s kapelou

22.00 – 23.00 Půlnoční cirkus 
Příběh o pochmurném černobílém cirkusu, který k životu probere dívka v červeném. Ta na svou stranu postupně získá ekvilibristu, smutného klauna, tanečníky, žongléry, provazochodce, siláka, mladého akrobata, zebru a nakonec i zlého principála.

23.00 – 24.00 Tokyo
Legendární zlínská kapela vznikla kolem roku 2000. Laskavé melodie, citlivé texty, energizující a strhující hudební podání – to vše ze setkání s TOKYEM dělá nevšední  hudební zážitek.

Zážitkový program toto scény najdete zde.

Festivalové TIPY

 • Zámek a okolní park pohltí kouzelné barevné osvětlení! Nenechte si ujít nádhernou atmosféru doplněnou obřími nafukovadly a monumentálním karnevalovým průvodem, který zakončí půlnoční cirkusové vystoupení a koncert kapely Tokyo.
 • Vychutnejte si unikátní sedmistovkové pivo uvařené speciálně k výročí města! Najdete jej ve stánku Podřevnického pivovaru u zlínského zámku. Vychutnejte si výroční spodně kvašené nefiltrované pivo
 • Během festivalu vznikne jedinečná zlínská látka. U zámku bude připravena instalace zlátek, kambudoumoci návštěvníci festivalu pomocí textilních technik vyjádřit jakýmkoliv způsobem svůj vztah k městu Zlín, případně nějakou emoci či vzpomínku s ním spojenou. Ať už psaním, výšivkou či abstraktním způsobem. Z takto vytvořené látky pak vzniknou tašky.

15.00 – 15.30 Veseluška 

15.40 – 15.45 MŠ Milíčova z Malenovic 
Na skladby z legendárního filmu Pomáda zatančí šestileté děti z MŠ Milíčova z Malenovic.

16.45 – 17.15 Yamaha

17.30 – 17.50 Veseluška

SCÉNA U PŠTROSA

18:00 – 19:15 Mirko Solo 
Zlínský rodák s mezinárodní zkušeností, resident již bývalého klubu Blok 12, aktuální rezidentura na garden parties U Pštrosa a v baru U Svatých ve vedlejší Olomouci. Žánr: Italo/Nu/Dark/Space Disco, Indie Dance, Deep/Melodic/Afro House, Break, Acid,Leftfield…

19:15 – 20:30 Karine 

20:30 – 21:45 Ian Kita
Jan Zelinger se seznámil s technikou mixování na gramofony koncem roku 1997.Jako DJ Kita začal od roku 1998 hrát v klubech a na festivalech – například Hradhouse, Citadela, Summer ofLove a další. V současné době hraje hlavně Tech House, Techno, ale i Deep House.

21:45 – 22:45 Manisch 
Manisch aka Dominik Maniš, zlínský promotér a DJ, který působí na taneční scéně od roku 2019. Od roku 2019 do roku 2022 byl členem crew Different Dictate, jenž pořádala nejrůznější eventy elektronické hudby na Zlínsku.

22:45 – 24:00 Hydrophonic

Festivalové TIPY

 • Pozorujte s námi Slunce! Hvězdárna z Velkého Meziříčí přiveze do parku Komenského dalekohledy, které vám zaručí meziplanetární zážitek! V parku Komenského najdete toto stanoviště v pátek a vsobotu.
 • Boty a Zlín k sobě patří. Vyzkoušejte si ve stánku firmy Vasky navrhnout svůj vlastní pár a podívejte se, jak se boty vyrábí.
 • Zažijte park Komenského jinak! První dva dny festivalu vyroste mezi zelení velký osvícený objekt zvaný Nanostruktura inspirovaný snímky z mikroskopu. Tento projekt festivalu poskytlo kreativní studio VisuaLove.
 • ZÁŽITKOVÝ PROGRAM
 • 15 – 19 hodin
 • Lesní škola Sýkorka (kreativní aktivity s prvky lesní tematiky a pedagogiky)
 •  Meet Fit (skákací boty pro děti i dospělé, ukázka kruhového tréninku s pomůckami, fitness trampolíny a speciální paličky „Pound“)
 •  Bezobaláč Zlín (program zaměřený na třídění odpadu)
 •  Hvězdárna Valašské Meziříčí (pozorování Slunce, pozorování velkým binokulárním dalekohledem a ukázka nočního pozorování)
 •  Azylový dům pro ženy a matky s dětmi Vsetín (edukativní hry, procvičování jemné motoriky, logického myšlení, rozšiřování slovní zásoby a jazykové kompetence, opičí dráha)
 •  půjčovna koloběžek
 •  VASKY (ukázka procesu výroby bot s designérem Martinem Brnou, brýle virtuální reality, tvoření obrazu ze zbytků kůže, navrhování vlastní boty)
 • Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně (Mobilní pobočka knihovny, knížky, tematické kufříky,společenské hry, registrace do knihovny, malování textilních tašek, plackování, zábavné hry o Zlíně)
 • Nanostruktura (unikátní nafukovací objekt, který po setmění rozzáří speciální světelná show; v parku od 15 do 23 hodin)
 •  Klub Absolventů Baťovy školy práce (ševcovský workshop)
 •  Veseluška (prodej CD a drobných suvenýrů s vílou Veseluškou, svítící náramky ručně vyráběné prstýnky, polštářky, nákrčníky, čelenky, malování na obličej)
 • Sahadža joga (workshop pod vedením zkušených lektorů pro děti a dospělé – soustředěnost, zklidnění, uvolnění)

17:00 – 18:00 Fireball 
Hard rocková zlínská formace hrající vlastní i převzatou tvorbu. V roce 2015 předskakovala anglické legendě U.F.O.

18:20 – 19:20 Chorus 
Čtyřčlenná zlínská hard rocková skupina hrající s velkým nasazením, které je umocněno skvělým zpěvem.

19:40 – 20:40 Few Flowers
Novinka ze vsetínských luhů, v níž působí bubeník David Filák, známý například z kapely Fleret. Few Flowers hrají melodický popsoul a R´n´B. Vlastní tvorba s dobrým vkladem do budoucnosti.

21:00 – 22:00 Tendence
Legendární kapela, která dlouho využívala zázemí zkušebny klubu Golem ve Zlíně. Prošla aktivním hraním od sedmdesátých let až do současnosti. Zaslouží si zvláštní pozornost posluchačů hard rocku.

22:20 – 23:20 Vosolit
Nová kapela na zlínské scéně od roku 2018. Ostřílení muzikanti a nový projekt. Čekat můžete jazzové postupy v poutavých rytmech a popěvcích.

23:40 – 00:30 Reggay
V současnosti sedmičlenná formace překračující hranice Moravsko-Rumunského babylonu a tvořící vlastní písně různých odnoží reggae, ska a latino. Kapela má za sebou více než patnáctiletou historii a stovky koncertů nejen po celé republice, ale i v zahraničí.