Hravou kroniku sepsala ilustrátorka Monika Tobolíková

Hravou kroniku sepsala ilustrátorka Monika Tobolíková

Zaznamenání desátého týdne výročního roku si vzala na starost ilustrátorka Monika Tobolíková. Naše kronikářka miluje vůni kávy, suchý humor a energii dobíjí procházkou v lese, spaním, během v přírodě nebo kreslením obrázků. Zároveň je vášnivou čtenářkou a na jejím nočním stolku najdete knihy různých žánrů, od Sluneční loterie přes Zdravé střevo po Inspiraci Baťa. Nyní je na mateřské dovolené s dcerou Anežkou a tvoří hravé ilustrace a gify. Její dvě děti jsou jí velkou inspirací. 

Podle Moniky Tobolíkové opravdu město dostává heslu Zlín – město zeleně. “To, co se mi na Zlíně opravdu líbí, je ta zeleň. Ráno otevřu okno a hledím na les. Do lesa jsem to měla kousek, i když jsem bydlela na Jižních Svazích. A když mám chuť na ruch města, jenom seběhnu kopec a za 15 minut se vynořím u divadla. Všude je to kousek, a to mě tady taky baví,” zapsala si ve čtvrtek do deníku Monika Tobolíková.

Z jejích zápisků je jasné, že má cit pro detaily a na městě, které má moc ráda, dokáže najít spoustu krásných pozitiv. “Procházím Komenského parkem. Mám chuť si dát kávu. Naštěstí ve Zlíně máte moře možností, kde si posedět, pokaždé zažít jinou, autentickou atmosféru a taky si můžete přímo vybrat pražírnu dle svých preferencí – pro kafaře pravý ráj! V hlavním parku to hučí jako v úle. Mezinárodní úl. Kolem pobíhají starostlivé maminky a při zvonivém smíchu dětí se zdá být válka, alespoň na chvíli, daleko. Anežka v kočárku usnula. Sedím na lavičce, piju kafe a pozoruji lidi a myslím na to, kolik se v jejich srdcích ukrývá příběhů. Dneska je nádherně. Slunce mě něžně hladí po tváři, a to mě uspává.

Baťovské město objevuje i se svými dětmi, Anežkou a Josífkem. Hned na začátku týdne se společně vydali trolejbusem do centra. “Musím se zastavit na finančním úřadu a odevzdat přiznání. Děti jsou z jednadvacítky nadšené – nejvyšší budova ve městě, mrakodrap!!! Výtah nás vyveze až skoro do nebes, a pak se zase řítíme dolů. Jóža obhlíží i výtah Páternoster, ale naskočit do něj si s kočárkem netroufám…ačkoli, možná bych měla do svého deníčku i napínavou vsuvku plnou pro ostatní vtipných a pro mě hrůzných momentů. Při té představě to zavrhuji,“ popsala malý výlet ilustrátorka.

Celou kroniku desátého týdne najdete zde. Paní Tobolíková s námi spolupracuje na sedmistovkových omalovánkách, které vám přineseme v nejbližší době. Příští týden se můžete těšit na zápisky studenta Univerzity Tomáše Bati Daniela Procházky. Psát dějiny s námi můžete také vy sami! Ozvěte se nám na info@kulturazlin.cz. Chcete být stále v obraze? Začněte nás sledovat na našem Instagramu a Facebooku a žádný kronikář vám neunikne!