Nahlédněte do dnů porodní asistentky v nové kronice

Nahlédněte do dnů porodní asistentky v nové kronice

Osmý týden výročního roku zachytila Radmila Dorazilová, porodní asistentka tělem i duší. Napůl vykonává svou soukromou praxi ve Zlíně a napůl vyučuje studentky – porodní asistentky na univerzitě Palackého v Olomouci. 

Zlínu bych přála pořádnou tradiční moravskou hospodu, hudební klub, kavárnu či vinárnu, kde by alespoň některé dny hrála živá hudba k tanci i poslechu pro mladé i dříve narozené, dokončení dálnice na Břeclav i na Slovensko, dětská hřiště a sportoviště,” popsala ve své kronice paní Dorazilová, která se do Zlína přestěhovala v roce 1975. Město jí přineslo do života spoustu radostí, což vyplývá z jejich zápisků. “Pro mě je skutečně Zlín správné místo k životu. Potkala jsem zde svého skvělého manžela. Jsem porodní asistentka a Zlín je místem, kde se dělá „krásné“ porodnictví. Díky své profesi jsem poznala spoustu žen a jejich rodin, se kterými mám i po letech vřelé vztahy.

A jak bude cihlové město vypadat za deset let? “Bude vzkvétat, budou se rodit děti, bude přibývat zeleně, zlínští sportovci budou na předních příčkách v republice a někteří i ve světě, také rozsah a kvalita kulturní nabídky bude na vysoké úrovni,” uvažuje paní Dorazilová. Celou její kroniku najdete na tomto odkaze

Příští týden se můžete těšit na zápisky členů farnosti svatého Filipa a Jakuba ze Zlína. Psát dějiny s námi můžete také vy sami! Ozvěte se nám na info@kulturazlin.cz. Chcete být stále v obraze? Začněte nás sledovat na našem Instagramu a Facebooku a žádný kronikář vám neunikne!