Největší akcí oslav bude festival Zlín žije!

Největší akcí oslav bude festival Zlín žije!
Oslavy 700 let našeho města budou stylové! Čtyři scény, přes 500 účinkujících, řada místních i hostujících kapel, světelný happening, provazochodci, karneval, premiéra zlínské symfonie… a mnohem víc! Nenechte si ujít multižánrový festival Zlín žije (24. – 26. června) a objevte všechny 4 scény!

PŘES 500 ÚČINKUJÍCÍCH – čtyři scény – TATA BOJS – pět desítek kapel – FLERET- zlínský genius loci – ONDŘEJ HAVELKA A JEHO MELODY MAKERS – provazochodci – světelný happening – FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ – karneval – VOJTECH SZABÓ A HOSTÉ – pouliční umění – F-DUR JAZZBAND – workshopy- DJ ROGERS – pyroefekty – KOCHTA BAND a další bohatý program!

Třídenní festival Zlín žije je největší akce, kterou Zlín ve svém výročním roce zažije. Nabídne program, který je jedinečný a v mnohém neopakovatelný. Hudební zážitky se prolnou s vizuálními. Nejvelkolepější akce přinese čtyři multižánrové scény ve veřejném prostoru, pouliční umění a zážitkový program. Na pódiích se vystřídá téměř pět desítek kapel a orchestrů nejrůznějších žánrů. Program festivalu dotvoří více než padesát spolků, iniciativ, organizací a umělců. Největší scéna vyroste na náměstí Práce, kde se odehrají věci mezi nebem a zemí – a to doslova. Program nabídne provazochodce, pyro efekty i atraktivní vystoupení wall dancerů.

Zlínská filharmonie uvede open air ve světové premiéře dílo zlínského rodáka Tomáše Illeho – melodram nese název DĚJINY VELKÉHO ZLÍNA VE ZVUCÍCH A HUDBĚ a vedle zlínské filharmonie na pódiu budou i herci městského divadla a žáci ZUŠ Zlín. Hlavní stage uvítá velké zlínské orchestry, Ondřeje Havelku a jeho Melody Makers či kapelu Tata Bojs s vizuálními projekcemi bubeníka a výtvarníka Milana Caise. Na pódiu se vystřídají známé tváře zlínské hudební scény, nečekaný zážitek i uměleckou intervenci umělce Radima Hankeho připravil fenomenální hudebník Vojtech Szabó.

Mezi 24. a 26. červnem si přijdou na své příznivci všech hudebních žánrů. Park Komenského ožije díky padesáti kreativními stanovištím, které hudebně doprovodí žáci zlínských ZUŠ a k večeru promění atmosféru parku DJs. V areálu naproti Baťovy vily se vystřídají především místní hudební formace a zámek i okolní park pak pohltí úchvatný světelný happening, půlnoční cirkus a těšit se můžete také na karnevalový průvod.

LOKALITY 🧡💛💚💙

💙 Náměstí práce: VELKÝ ZLÍN – Největší program, ty největší orchestry a kapely, to největší překvapení, ta největší show

💚 Park Komenského: ZLÍN NA JEDNOM MÍSTĚ – Umění, gastro, hry, zážitky, mládí a budoucnost, chill out, móda, Zlín všemi smysly 👉 https://bit.ly/3ySjrTn

💛 Sad Svobody a zámek: KOUZELNÝ ZÁMEK – show, cirkus, karneval, hra světel, oslavy 👉 https://bit.ly/3sRT642

🧡 Prostranství naproti vily Tomáše Bati: VĚČNÝ ZLÍN – kultovní kapely, nesmrtelné songy, geniální hudebníci, mimořádná tradice 👉 https://bit.ly/3NwhUGI

CELÝ PROGRAM SLAVNOSTNĚ ODHALÍME 2. ČERVNA

VÍCE INFORMACÍ ZDE