Nový týden, nový kronikář! O své postřehy se podělil Jan Fadler

Nový týden, nový kronikář! O své postřehy se podělil Jan Fadler

Druhý týden výročního roku zachytil Zlíňan Jan Fadler. Tento kronikář, povoláním policista, rád cestuje, poslouchá hudbu, zajímá se o rally i hokej a v oblibě má také cyklistiku a florbal. Některé ze svých koníčků zmínil i ve svém deníku.

Kam se vypravil na výlet, co ho těší na mrazivém počasí a proč se v jeho textu objevil Jan Antonín Baťa? To se dočtete už nyní v jeho Živé kronice

Příští týden se můžete těšit na postřehy dětí z Dětského domova Lazy. Psát dějiny s námi můžete také vy sami! Ozvěte se nám na info@kulturazlin.cz. Chcete být stále v obraze? Začněte nás sledovat na našem Instagramu a Facebooku a žádný kronikář vám neunikne!

Dělám 20 kliků a pár rychlých cviků na břicho a záda, načež si pouštím z repráků Libertango – skladbu, kterou si podle knihy Markéty Pilátové s oblibou pouštěli ve vile Jana Antonína Bati při jeho vyhnanství v Jižní Americe. Přidávám na hlasitosti a obracím svou pozornost na dnešní plány. Fofrem si nazouvám boty, beru batoh a už od dveří mávám k autu. Z Trojanovic, do kterých míříme, vede lanovka až nahoru na Pustevny, ale my se vydáváme pěšky po silnici.
Je -8 °C, fouká studený vítr, ale za horou už vyšlo slunce a my se těšíme z předpokladu, že bude nahoře výborná viditelnost.

Více si přečtěte zde!