Oslavy, jaké Zlín ještě nezažil: festival Zlín žije již příští víkend!

Oslavy, jaké Zlín ještě nezažil: festival Zlín žije již příští víkend!

Třídenní festival Zlín žije je největší akcí oslav 700. výročí města. Celý Zlín ožije mezi 24. a 26. červnem díky čtyřem scénám a více než pěti stům účinkujícím. Nebudou chybět Tata Bojs, Ondřej Havelka a jeho Melody Makers, Zrní, Franc Alpa, Harafica a řada dalších skupin nejrůznějších žánrů. Zážitkový program přinese interaktivní stanoviště pro děti i dospělé, DJ’s i kouzelný zámek. Vstup na veškeré scény je zdarma.

Sobotní večer na největší scéně, na náměstí Práce, slibuje pořad připravený akordeonistou a skladatelem Vojtechem Szabó, který nabídne hudební perly od popu po šanzon v podání známých interpretů. Mezi ně patří herečka a zpěvačka Helena Čermáková, finalisté československých soutěží Zuzana Sapárová či Libor Macháček a další,” řekla hlavní manažerka oslav, Jana Kubáčová.

Ve večerních hodinách odstartuje mimořádná show. Nad hlavami diváků projde mezi střechami výškových budov na náměstí Práce provazochodec, na fasádě Obchodního domu zatančí svůj balet ve výškách wall danceři podbarvení vizuálními efekty. Vrcholem sobotního programu bude světová premiéra téměř padesátiminutové skladby pro Zlín významného rodáka Tomáše Illeho nazvané „Dějiny velkého Zlína ve zvucích a hudbě“ v podání zlínského orchestru pod vedením Leoše Svárovského. Programem bude provázet moderátor Marek Eben. V neděli večer se pódia zmocní nejen oblíbená skupina Tata Bojs, ale také Ondřej Havelka a jeho Melody Makers, dále Filharmonie Bohuslava Martinů, F-Dur Jazzband a Velký dechový orchestr Zlín.

Pódium na náměstí Práce vyroste již v pondělí 20. června odpoledne.

Od středy 22. června mohou lidé v Obchodním domě zanechat své vzkazy příštím generacím, a to až do pátku 24. června. Ze scény na náměstí Práce tyto vzkazy převeze samotný primátor Jiří Korec do věže kostela svatého Filipa a Jakuba.

Festivalový tip: Každá scéna bude mít své vlastní pivo. Ve stánku Pivovaru Malenovice (v pátek u zámku a v sobotu a neděli na náměstí Práce) vám načepují vynikající sedmistovkové pivo uvařené speciálně k výročí města. Jde o světlý ležák vyrobený klasickou metodou pouze ze základních surovin. K výročí města vzniklo v rámci projektu Zlín všemi smysly také další unikátní pivo, a to z dílny Podřevnického pivovaru. Ten najdete v pátek a v sobotu u zámku.