Pátá Živá kronika: Musica Angelica o Zlíňanech, hudebních klubech i vlastní tvorbě

Pátá Živá kronika: Musica Angelica o Zlíňanech, hudebních klubech i vlastní tvorbě

Zlínští kronikáři nám už měsíc ukazují město svýma očima v projektu Živá kronika. Pátý týden zaznamenala Magdaléna Malaníková a Lucie Fajkusová, které společně tvoří duo Musica Angelica. Rozpovídaly o tom, co mají rády na Zlíňanech, jaké emoce zažívají na koncertech a proč jim tady chybí hudební klub.

Ve Zlíně jsem se narodila a po všech letech strávených mimo město jsem šťastná, že jsem v něm nakonec zakotvila. A je to díky nejen přírodě okolo, kouzelné architektuře, kulturním možnostem, ale především díky ubrblaným Zlíňákům, kteří vesměs mají dobré srdce a chtějí táhnout za jeden provaz,“ zapsala si harfenistka Lucie Fajkusová do své kroniky. Tato hudebnice vystudovala konzervatoř v Brně a v současné době kromě vystupování učí hrát děti na ZUŠ na harfu a klavír. 

Druhou polovinu dua Musica Angelica Magdalénu Malaníkovou vídáme například v doprovodu Avion Big Bandu a spolupracuje také s Velkým dechovým orchestrem města Zlína. Jako milovnice hudby by v cihlových ulicích uvítala více koncertních prostor. „Městu by slušel v centru nějaký pořádný rockový, nebo jazzový klub, jako býval dříve na Tržnici Golem, ten tady opravdu chybí. A pro starší generaci zprostředkovat poslechová a taneční odpoledne a večery, takzvané čaje. K tomu sloužila kavárna Avion v centru města a hotel Sole. Obě budovy už také bohužel patří do značně zchátralých objektů. Je to velká škoda,” popsala Magdaléna ve své kronice.

U hudby ale naše kronikářky nezůstaly. Zmínily také, jaké budovy každodenně obdivují, ale také která místa jim naopak připadají žalostně zanedbaná. Dozvíte se i o emocích, které zažívají na koncertech kam vyráží do přírody nebo na čem pracují a kde si je v blízké době můžete poslechnout.  Udělejte si radost a přečtěte si krásné postřehy našich kronikářek! Najdete je v pod hlavičkou Živé kroniky přímo na tomto odkaze. 

Příští týden se můžete těšit na zápisky Marcely Krajčové, ošetřovatelky z Útulku pro zvířata v nouzi. Psát dějiny s námi můžete také vy sami! Ozvěte se nám na info@kulturazlin.cz. Chcete být stále v obraze? Začněte nás sledovat na našem Instagramu a Facebooku a žádný kronikář vám neunikne!