Přečtěte si novou kroniku ošetřovatelky ze zlínského útulku!

Přečtěte si novou kroniku ošetřovatelky ze zlínského útulku!

Celý leden již zaznamenali naši zlínští kronikáři. První týden v únoru nás již svými zápisky obohatily hudebnice z dua Musica Angelica a posledních sedm dní si deník vedla Marcela Krajčová, ošetřovatelka z Útulku pro zvířata v nouzi. 

Naše kronikářka pracuje s opuštěnými zvířaty již od roku 1995. Tehdy byla zaměstnána v té době nově otevřeném útulku na Suchém dole. Ráda tráví čas s rodinou, v přírodě se svými čtyřmi psy a jezdí na kole. I takovéto zážitky najdete v její kronice. 

„V útulku máme aktuálně 42 psů a 41 koček, což je nejnižší stav za celé roky provozu. Když jsem nastupovala před sedmi lety, bylo u nás 118 psů a 50 koček. Díky covidové době si lidé berou mazlíčky domů častěji. Jelikož dnes bylo krásné počasí a ve Zlínském kraji jsou tento týden prázdniny, přišlo na venčení hodně lidí, za což jsme moc rádi,“ popsala Marcela Krajčová.

Dále se v její kronice dozvíte spoustu zajímavostí z denního provozu útulku. Tušili jste třeba, že takováto práce je fyzicky velmi náročná, a ošetřovatelka denně ujde osmnáct až dvacet tisíc kroků? Udělejte si radost a přečtěte si krásné postřehy naší kronikářky! Najdete je pod hlavičkou Živé kroniky přímo na tomto odkazu.

Příští týden se můžete těšit na zápisky Štěpána Dominika, mladého zlínského básníka a studenta lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Psát dějiny s námi můžete také vy sami! Ozvěte se nám na info@kulturazlin.cz. Chcete být stále v obraze? Začněte nás sledovat na našem Instagramu a Facebooku a žádný kronikář vám neunikne!