foto_petr_huser_3-1536x1024-1-e1627983372954-768x453

Eva Klabalová

17. týden

25. dubna – 1. května 2022

Sedmnáctou kronikářkou se stala designérka Eva Klabalová. Poté, co pracovala pro velké značky z Evropy i Ameriky se rozhodla v roce 2015 vrátit do rodného Zlína a založit svoji značku KAVE Footwear. Dbá na udržitelnost, lokální produkci a vyrábí boty na Baťovských strojních. Velkým i menším společnostem prostřednictvím svého talentu a nadšení ukazuje, že obuvnické řemeslo jde dělat jinak – uvědoměleji, s maximální snahou o udržitelnost. K výročí 700 let města vytvořila speciální pár bot s nazvaný Zlíňanky.

700_zlata

„Zlin Design Week mi každoročně dává silně najevo, že je Zlín město, které je plné úžasných schopných lidí a design zde má své neodmyslitelné místo.“

Přečtěte si článek o Zlíňankách – páru bot vytvořeném speciálně u příležitosti 700. výročí Zlína

Kde jste tento týden byla? Co jste navštívila?
V pátek 6.5. jsem navštívila skvělou vernisáž výstavy 100 let zlínského designu. Výstava je v 61 budově areálu Svit a otevřena bude do neděle 15.5. Výstava mapuje dění na scéně designu v letech minulých, ale taktéž představuje současné produkty, které vzešly ze zlínského podhoubí.

Co Vám během tohoto týdne utkvělo v hlavě?
Nadšení z toho, že tenisky mé značky KAVE jsou součástí této úžasné výstavy po boku těch nejlepších značek a produktů. Nesmírně si toho vážím.

Co Vám udělalo tento týden radost?
Bylo to zahájení Zlin Design Weeku, které mělo opravdu světový formát. Bravo všem organizátorům!

Prožila jste v souvislosti s městem nějaký intenzivní zážitek?
Ve Zlíně jsem vystudovala Univerzitu Tomáše Bati a studijní léta byla plná úžasných zážitků. Zejména těch kulturních. Právě teď také probíhá zmíněný Zlin Design Week, který mi každoročně dává silně najevo, že je Zlín město, které je plné úžasných schopných lidí a design zde má své neodmyslitelné místo.

Podívejte se, jak se pečou Zlíňanky

Zpět na Živou kroniku města Zlína

Objevila jste tento týden nějaké nové místo (místa) ve Zlíně?
Ano. Tím místem je právě budova 61. ve Svitu. Nikdy před tím jsme v ní nebyla. Jedná se o úžasné místo se skvělým světlem. A to díky velkým oknům umístěných pod střechou. Díky tomu tato budova nabízí dokonalý prostor pro výstavy všeho druhu a pevně doufám, že výstava 100 ZD nebude poslední, která se zde koná. Původně byla tato budova skladem pneumatik.

Proč je Zlín skvělé místo? 
Zlín je skvělé město, jelikož má velmi silnou tradici nejen v průmyslové výrobě, ale hlavně v designu a vzdělávání. Ze Zlína pochází mnoho úžasných lidí světového formátu a mám velkou radost z toho, že se sem i rádi vracejí.

Kde vidíte město Zlín za 10 let? Jak bude vypadat?
Zlín bude tím nejlepším městem k životu v celé naší republice. 🙂

Zlín je město perspektivní a rychle se rozvíjí, co by jeho rozvoj podle Vás mohlo ještě podpořit?

Určitě by to mělo být zajištění bydlení pro mladé lidi. A to zejména absolventy Univerzity Tomáše Bati. Jen tak se může potenciál města stále zvedat. Musíme zde ty kreativní mozky prostě udržet. 🙂

 Co byste rozhodně ukázala někomu, kdo přijede do Zlína úplně poprvé a vůbec to tady nezná?
Ať si užije tu nezapomenutelnou atmosféru, kterou zažije při procházkách městem J Ať se kochá architektonickým stylem, který je zcela unikátní a skvěle propojuje tovární část města a tou rezidenční. Ať si užije piknik v parku společně s úžasnou kávou.