110302901_1432837906911460_3422525367193974502_n

Jan Dudr

18. týden

2. – 8. května 2022

Osmnáctým kronikářem se stal Jan Dudr. Zlíňané jej znají především jako člena Cimbálové muziky Denica. Kromě hudby se náš kronikář se náš kronikář věnuje také provozu projekční kanceláře zabývající se projekty venkovních sportovních staveb. A jak rodilý Zlíňan prožil jeden týden výročního roku? To se dozvíte v jeho kronice. 

700_zlata

Velice rádi trávíme s rodinou čas v parku Komenského, který je krásně zrekonstruovaný a udržovaný městem. V tomto smyslu je to výkladní skříň. Zároveň dokončujeme organizaci Folkorního PARKetu, který proběhne 14. května ve zmiňovaném parku. No a vám nezbyde nic jiného, než přijít a přesvědčit se jak tato akce dopadla.

Stáhněte si celou Živou kroniku našeho kronikáře a začtěte se!
ŽIVÁ KRONIKA – JAN DUDR

Pondělí 2.5.2022
Po nedělních prvomájových oslavách, na kterých jsem s Cimbálovou muzikou Denica absolvoval prvomájový průvod a vystoupení na náměstí Míru začíná nový týden, který zahajuji pracovně – to znamená v kanceláři, kterou mám stejně jako bydliště v centru Zlína a to v „internátní“ budově nad hotelem Garni. Odpoledne se vzhledem k pěknému počasí vydávám pěšky přes město na Zlínský zámek do sídla Živého Zlína pro organizační dořešení akce Foklorní PARKet, která nás čeká za zhruba čtrnáct dní, konkrétně 14. května, ve zlínském parku Komenského s Cimbálovou muzikou Denica. Z kanceláře do centra mám oblíbenou pěší trasu kolem UTB a zlínského obchodního domu, který je dle mého názoru velmi povedeně zrekonstruován a tvoří společně s mrakodrapem reprezentativní dominantu města. V podvečer se společně s kamarádem vydáváme na běh Zlínem, protože se blíží zlínský čtvrtmaraton (10,5 km), který je konaný v rámci dětského filmového festivalu 29. května. Našich dnešních absolvovaných 12 km při krásném počasí slibuje, že bychom to mohli zvládnout. Proto běh končíme (jako většinou) v námi oblíbeném parku Komenského, kde „jedním vychlazeným“ den zakončíme.

Úterý 3.5.2022
Tento den zahajuji pracovním výjezdem do Nového Jičína. Po návratu opět mířím pěšky do kanceláře, tentokrát kolem další dominanty, a to Hotelu Moskva, který sice už není pojmenován Hotel Moskva, ale dominantní stavbou města zůstal. Odpoledne mířím se svým psem (francouzský buldoček Dlasky) na veterinu na Lazy a po jeho večerním venčení ještě řeším organizační věci

Středa 4.5.2022
Poslední dobou mám pravidlené středeční pracovní výjezdy a ne jinak je tomu i dnes, kdy mířím do Vizovic, Bánova a Vlčnova. Den je vyloženě pracovní tzn.většinu času pak strávím i v kanceláři, v podvečer pak mířím na pracovní schůzku na 3.Základní školu Slovenská na Lesní čtvrti.

Čtvrtek 5.5.2022
Den zahajuji opět pracovně v kanceláři, odpoledne kontrola s Dlaskym na veterině Lazy klasicky s vyvenčením a v podvečer již standartně výběh Zlínem, ať se běžecká forma udrží. Tentokrát běžím sám a tak trasu volím na Příluk a zpět což je opět kolem 11 km. Počasí je pěkné, takže běh městem podél řeky Dřevnice je příjemný.

Zpět na Živou kroniku města Zlína

Pátek 6.5.2022
Páteční den je oblíbený, protože je občas i poslední pracovní v týdnu. Bohužel již vím, že víkend bude tentokrát spíš pracovní, ale to nic nemění na vizi příjemného dne. Ráno mířím pracovně do Bošovic u Brna a cestu spojím s krátkou návštěvou IKEA Brno. Od pozdějšího odpoledne pak s Cimbálovou muzikou Denica absolvujeme hraní na Obchodním domě Zlín v Bistrotéce Valachy, kde jsme do pozdních nočních hodin. V pátky obykle zkoušíme na zlínském Klubu 204, kde máme zázemí a jsme v této historické budově nacházející se v samém centru Zlína spokojeni.

Sobota 7.5.2022
Sobotní den zahajuji nákupem a pokračuji prací. Mám tedy pracovní sobotu a čas trávím v kanceláři, sobotní večer pak doma s rodinou. Den to není aktivně pestrý, ale i tak je to sobota a snažím se to tak i vnímat. Výhodou soukromého podnikání je, že můžete jít do práce i o víkendu. 🙂 Na cestě zpátky míjím Kongresové centrum, což je novodobá ikona Zlína – subjektivně se mi více líbí z jižní strany. 🙂 Foto je ze severovýchodní.

Neděle 8.5.2022
Vzhledem k pracovním restům musím opět do kanceláře, vzhledem k počasí se ale později vydávám s mojí ženou a přáteli do parku Komenského na podvečerní posezení. Park Komenského je skvělé místo, kde ve volných chvílích trávíme čas – jednak to máme asi 5 minut chůze z domu a hlavně je park krásně zrekonstruovaný a udržovaný městem. V tomto smyslu je to výkladní skříň a jen můžeme zalitovat, že tak nevypadal dřív, když jsme měli děti ještě malé. Ale tento prostor si užíváme i tak a chodíme sem velmi rádi. Zároveň tady dnes dokončujeme ještě organizaci na příští sobotu 14. května, kde máme právě ve zmiňovaném parku Folkorní PARKet. No a vám nezbyde nic jiného než přijít a přesvědčit se jak tato akce dopadla.

A když to zmíněno moc není, rád bych poděkoval své ženě Monice a dceři Nikole Emě za celý týden, protože stojí při mém boku a máme se rádi. Už jen to, že se společně večer vždycky sejdeme a ráno společně probudíme je pro mě štěstí.