63c785ab-xxx-na-jedno-pouziti-vasky-2-scaled

Václav Staněk

19. týden

9. – 15. května 2022

Devatenáctým kronikářem se stal Václav Staněk – mladý podnikatel, který ve svých 18 letech založil obuvnickou značku Vasky. Je to vizionář, který má neuvěřitelný životní elán a touhu dělat věci jinak a kvalitně. Svůj čas tráví nejvíce prací, která je pro něj zároveň koníčkem. Stále se velmi rád vrací do rodného Fryštáku za svými přáteli a rodinou. Rád sportuje, čte a hlavně sní. 

700_zlata

„Zlín je krásné město, kde heslo Tomáše Bati „Co chceš, můžeš“ nabývá těch pravých rozměrů.“

Pondělí 9. května
První den v týdnu je pro mě většinou nejnabitější a ani dnešek nebyl výjimkou. I přes to, že nejsem ranní ptáče, tak jsem byl již na devět hodin u nás v kanceláři ve Svitu, kde jsme s naším designérem Martinem Brnou řešili vývoj nových produktů značky Vasky. Ve dvanáct jsem pak vyrazil na oběd do nedaleké Plzeňské restaurace. Odpoledne, po pár online hovorech s mým marketingovým týmem, jsem vyrazil směr rodný Fryšták. I přes to, že jsem svou atletickou kariéru musel kvůli cukrovce ukončit, stále rád běhám, a tak jsem vytáhl na krátký běh sestru Jůlinku i s naším psem.

Úterý 10. května
Probudil jsem se do krásného slunečného dne, a tak jsem se rozhodl si dát home office na terase našeho fryštáckého rodinného domku. Měl jsem opět několik online meetingů, kde jsme řešili například letní kampaň Vasek a projekty na podporu ševcovského řemesla. Vytvořili jsme prohlídku výrobou ve virtuální realitě, koupili jsme VR brýle, které bychom měli zprovoznit na čtvrteční slavnostní otvíračku naší nové prodejny ve Zlíně. Odpoledne jsem si šel zase zaběhat, tentokrát jsme s kamarádem objevili novou trasu na hrad Lukov.

Středa 11. května
Zlín je mimo jiné výjimečný i tím, že odtud pochází spousta talentovaných a cílevědomých lidí. A dnešek byl toho důkazem, protože se několik z nich setkalo na podnikatelském meetingu ve Zlíně, kam jsem se také stavil. Jelikož město Zlín slaví 700 let, děje se spousta krásných akcí, a tak jsem z podnikatelského meetingu vyrazil na výstavu 100 let zlínského designu, kterého jsou Vasky součástí. Další příležitost vidět naživo výtvory zlínských kreativců a firem. Jsem nadšený a hrdý na všechny kolegy, kteří to dotáhli tak daleko.

Čtvrtek 12. května
Den D. Minimálně pro Vasky, Bagind a Wuders, značky, které dnes otvírají concept store na třídě Tomáše Bati ve Zlíně. České firmy, řemeslo a tradiční ruční výroba, to vše se spojuje v krásném dvoupatrovém prostoru, na kterém jsme se opravdu vyřádili. Než jsme zahájili slavnostní otvíračku, tak jsme se vydali s pár novináři, influencery a kolegy na prohlídku naší výroby a nového logistického centra a na procházku Zlínem. Po dlouhé době jsem vyjel i na terasu 21. budovy. V šestnáct hodin jsme pak přestřihli pásku a za poslechu hudebního umění Libora Macháčka z Filharmonie Bohuslava Martinů představili kromě prodejny i kolaboraci Vasky a Maappi věnovanou oslavám Zlína. Pokračovali jsme přehlídkou našich značek v modelech mladého designéra Tomáše Maliňáka z UTB a končili tradičně zpíváním našich oblíbených písniček. Tento den byl krásným připomenutím toho, proč stojí za to někdy zatnout zuby a makat.

Pátek 13. května
Pátek 13. nebyl zdaleka tak špatný jako je jeho pověst. Snídani jsem si dal v bistru Jedním tahem, pokračovali jsme meetingem ohledně partnerství divadelního festivalu ve Zlíně a pak jsme se vydali na prodejnu, kde jsme vystavili sedmistovkovou zlínskou kolaboraci s Maappi, kterou jsme včera představovali. Na naší slip on tenisce je natištěná mapa Zlína, kterou nakreslil Maty, mladý umělec s autismem. Tím jsou pro nás oslavy zahájeny.

Pracovní týden jsem pak zakončil opět na 100 let zlínského designu, kde proběhlo setkání s vystavovateli a příjemnou grilovačkou s přáteli.

Sobota 14. května
Tenhle týden jsem strávil v tom pravém zlínském stylu, a tak byl sobotní program jasný. ZOO Lešná. 🙂 Udělali jsme si takový rodinný výlet a i když už jsme se sourozenci dospělí, užili jsme si to jako děti.

Neděle 15. května
Neděle je pro mě hlavně odpočinkový den, kdy si po celém týdnu vše zaznamenávám, hodnotím, plánuji si další aktivity a mám prostor pro kreativní nápady. Rád čtu, poslouchám podcasty nebo kreslím a o tom byla i tahle neděle. Byl to super týden.

Zpět na Živou kroniku města Zlína

Kde jste tento týden byl/a? Co jste navštívil/a?

Kvůli práci teď hodně cestuji mezi Zlínem a Prahou, a tak pro měl byl tento týden výjimečný tím, že jsem ho po dlouhé době strávil celý ve Zlíně a užil si ho díky množství akcí opravdu naplno. Byl jsem na podnikatelském meetingu, 100 let zlínského designu, v Zoo Lešná a otevřeli jsme naši novou prodejnu.

Co Vám během tohoto týdne utkvělo v hlavě?

Především právě otvíračka nové prodejny, kterou jsme si s Vasky týmem moc užili a procházka po Zlíně.

Co Vám udělalo tento týden radost?

Výlet do Zoo Lešná nebo běh se sestrou. Čas stráveny s rodinou, je pro mě vždy výjimečný a jsem rád, že jsme si ho spolu užili právě ve Zlíně a jeho okolí.

Prožil/a jste v souvislosti s městem nějaký intenzivní zážitek?

Po dlouhé době jsem byl na vyhlídce 21. budovy, ten výhled mě nikdy neomrzí.

Objevil/a jste tento týden nějaké nové místo (místa) ve Zlíně?

Běželi jsme s kamarádem novou trasou na hrad Lukov.

Proč je Zlín skvělé místo?

Zlín je město plné krásné architektury, památek, dobrých podniků, skvělých, kreativních lidí a nádherné přírody. Je skvělý, protože je zde od všeho něco a všeho tak akorát.

Doplňte: Město Zlín je…

Krásné město, kde heslo Tomáše Bati „Co chceš, můžeš“ nabývá těch pravých rozměrů.

Kde vidíte město Zlín za 10 let? Jak bude vypadat?

Za mě je Zlín hezčí a hezčí. Věřím, že to i nadále půjde tímto směrem. Vidím zde velký potenciál a líbí se mi projekty, které ve Zlíně vznikají. Držím městu palce a jsem vděčný, že k tomu mohu také aspoň trochu přispívat.

Zlín je město perspektivní a rychle se rozvíjí, co by jeho rozvoj podle Vás mohlo ještě podpořit?

Kdyby zde zůstávalo více studentů a rozvíjeli svůj talent právě ve Zlíně.

Co byste rozhodně ukázal/a někomu, kdo přijede do Zlína úplně poprvé a vůbec to tady nezná?

Výhled z 21. budovy a naši výrobu.