Vlastník fotografie: Český rozhlas; Autor: Khalil Baalbaki

Český rozhlas Zlín

28. týden

11. – 17. července

Osmadvacátý týden výročního roku zaznamenal tým Českého rozhlasu Zlín. Tentokrát si ale Živou kroniku užijete netradičně – ve zvukové formě. Poznejte chod Českého rozhlasu v přiložené reportáži!

700_zlata

„Radost mi kupodivu dělají i ranní cesty do práce, tento týden jsem totiž jezdila na čtvrtou, protože v Českém rozhlase Zlín vysíláme Dobré ráno, Moravo už od pěti. I když je to nekřesťanská hodina, klidné město bez lidí a aut ještě před rozbřeskem a těsně předtím, než vypukne frmol nového dne, je nečekaně krásné. Stejně jako radost, že se mi podařilo budík ve tři nezaspat!“

Kde jste tento týden byl/a? Co jste navštívil/a?
Petra Kopásková: Navštívila jsem Holešov, kde jsme točili seriál Záhady a tajemství Zlínského kraje. Věděli jste, že Holešov má své podzemí a tajné chodby? Natáčet jsem byla i na Pustevnách na lanovce, kde jsem si užila krásný výhled.

Co Vám během tohoto týdne utkvělo v hlavě?
Růžena Vorlová: Vybaví se mi dovolená v Paříži a HORKO… Taky se mi vybavuje STK a oprava auta za dvanáct tisíc.

Co Vám udělalo tento týden radost?
Markéta Janíková: Zmrzlina ze stánku na Obecninách, ta limetka-citron se opravdu povedla! Zdraví někoho blízkého v mém okolí, nejdřív jsem se totiž lekla a pak si zase oddechla. A kupodivu i ranní cesty do práce, tento týden jsem totiž jezdila na čtvrtou, protože v Českém rozhlase Zlín vysíláme Dobré ráno, Moravo už od pěti. I když je to nekřesťanská hodina, klidné město bez lidí a aut ještě před rozbřeskem a těsně předtím, než vypukne frmol nového dne, je nečekaně krásné. Stejně jako radost, že se mi podařilo budík ve tři nezaspat!

Prožil/a jste v souvislosti s městem nějaký intenzivní zážitek?
Markéta Janíková: No jééje, a kolik, žiju tady od narození! Tak se mi skládají vzpomínky na výpravy z dětství na kole Sobi 20 (jasně, to s řídítky jako Harley, oranžové), první noční tahy městem z dospívání, šťastné návraty domů ze studií s hromadou prádla na vyprání nebo procházky s mými malými dětmi, když začaly vykukovat z kočárku a já znovu a jinak objevovala všechno hezké kolem.
Ale určitě si Zlín užívám hlavně proto, že i tady platí: you get what you give. Co Zlínu dáš, to taky dostaneš zpět, žádné čekání se založenýma rukama, čím mě život v mém městě ohromí. 🙂

Objevil/a jste tento týden nějaké nové místo (místa) ve Zlíně?
Roman Verner: Ne.

Zpět na Živou kroniku města Zlína

Reportáž Českého rozhlasu

Vlastník fotografie: Český rozhlas; Autor: Khalil Baalbaki

Proč je Zlín skvělé místo?
Markéta Janíková: Pro mě není důležité, proč. Ale to, že Zlín JE skvělé místo. Stačí, že jsem si ho vybrala pro život s rodinou, a nikdy nezaváhala, jestli není za rohem tráva zelenější. Ale občas mi to nevědomky potvrdí třeba naši kolegové z Českého rozhlasu, kteří sem přijedou z různých koutů republiky něco natáčet a rychle se Zlínem nakazí. Ty oranžové kostky, prvorepublikový šmrnc, hlavní tepna Tomáše Bati velkorysého amerického střihu a to naše věčné „tož“, jsou totiž neodolatelné!

Doplňte: Město Zlín je…
Tomáš Chrástek: …zelené.

Kde vidíte město Zlín za 10 let? Jak bude vypadat?
Marek Dolina: „Vidím město veliké, jehož sláva hvězd se dotýká…“ 😛

Zlín je město perspektivní a rychle se rozvíjí, co by jeho rozvoj podle Vás mohlo ještě podpořit?
Tomáš Fránek: Jak jste přišli na to, že je Zlín perspektivní? 🙂

Co byste rozhodně ukázal/a někomu, kdo přijede do Zlína úplně poprvé a vůbec to tady nezná?
Veronika Žeravová: Mrakodrap, baťovské domky a architektura, pivo v Zelenáčově šopě a posezení v parku. To je základ.