270236539_448188070219892_1313377076252759863_n

Dětský domov Lazy

3. týden

17. – 23. ledna 2022

Třetí týden výročního roku zachytily děti z Dětského domova na Lazech a také vychovatelka Martina Mrlíková. Rychlodráha až k moři, podzemní metro a létající auta? Nejen o těchto kreativních nápadech, kde vidí město Zlín za 10 let, se rozepsaly hned ve dvou denících!  

700_zlata

„Ve Zlíně se mi moc líbí, narodila jsem se tady, dobře se zde žije, není tu tak velká kriminalita, jak v jiných městech. Moc ráda bych tu žila ještě za 10 let. Doufám, že tu bude něco nového, moderního – třeba podzemní metro, obrovský aquapark, nebo rychlodráha až k moři. I to by pak mohlo naše město více zviditelnit a přitáhnout mnoho podnikatelů, aby město vzkvétalo.
Denisa Teichmannová

Zaujal vás deník našich kronikářů? Stáhněte si jej celý a začtěte se!
Dozvíte se nejen o tom, jak děti tráví své dny, ale také o jejich
vizi budoucnosti
a úžasném domě, který obývají. 

KE STAŽENÍ:

ŽIVÁ KRONIKA STARŠÍCH DĚTÍ

ŽIVÁ KRONIKA MLADŠÍCH DĚTÍ

Kristýna Procházková

Když jsem jednou byla na vycházce na Kocandě, objevila jsem krásnou cyklostezku, po které jsem se vydala a dostala se až na Mladcovou, bylo to pro mě překvapivé. Doporučuji všem. Těším se, že za 10 let bude ze Zlína zrenovované, bohaté a krásné město. Nejraději bych co nejdříve nechala zrenovovat autobusové a vlakové nádraží, tím se město určitě posune hodně dál. Když k nám někdo přijede, nejraději jej provedu centrem Zlatého Jablka, navštívíme Malenovický hrad, ukážu mu Univerzitní centrum i zlínský bývalý Svit.

Alexandra Zuzaníková

Velmi ráda chodím do města Zlín do obchodů. Nerada sportuji, proto se mi líbí krásně osvětlená obchodní centra, ale také náš krásný park J. A. Komenského. Hodně času trávím ve škole, ale i v domově v naší krásné zahradě. Se školou chodíme ven na procházky, tento týden jsme byli na Vyhlídce a krásně jsme si prohlédli z výšky Zlín a okolní vesnice.

Martina Mrlíková, vychovatelka

Ve Zlíně se nám žije hezky. Je zde aktivní vyžití po všech směrech a v každém
ročním období. Mimo lyžování rádi chodíme na výlety, vedeme děti k aktivnímu
trávení volného času – rádi navštěvujeme místní lázně, skate park, využíváme
místních cyklostezek. Není den, kdy bychom tady zažili NUDU!

Michael Řezníček

Jezdím sám trolejbusem. Ze školní nasednu na linku 9 a zpátky z Padělek IX na linku 8. Trolejbusy mám moc rád a dokonce mám několik triček s motivem trolejbusu a byl jsem na prohlídce Vozovny. Byl to můj nejlepší zážitek.

Luboš Teichmann

Ve Zlíně se mi moc líbí. Velmi rád sportuji: jezdím na kole, hraji fotbal, rád běhám je pro mě důležité, že jsou zde dobré možnosti pro sportování. Na Tlusté Hoře je spoustu stezek na běháni, sportoviště v lese, dokonce Zlínský filmový festival pořádá půl a čtvrt maraton, kterého jsem se několikrát zúčastnil umístil se v první desítce v kategorii muži do 20.let. Hraji fotbal za TJ Jaroslavice. (…) V pondělí jsem zjistil, že v Městském divadle Zlín hrají hru Testosteron, a protože rád chodím do divadla, domluvil jsem se s kamarádem a vyrazili jsme, bylo to skvělé představení, hodně jsme se nasmáli a večer se domů vraceli v dobré náladě. Když jsem šel domů do domova, velmi jsem si liboval, že Zlín má některá místa – jako je i naše bydliště, která jsou trošku na odlehlých místech, ale jsou tichá, není zde hluk z pulzujícího města.

Liliana Hrubá

Po obědě jdu do baletu na Malou scénu ve Zlíně. Učíme se improvizovaně tančit na hudbu. Být aspoň na chvilku baletkou mě moc baví. Po baletu jdu na chvilku domů a pak zase rychle frčím do Maryjánku. Čtvrtek je divočina, jak říkají tety. V Maryjánku se učíme lidové písně a tance. Moc mě to baví.

Darja Hrubá

Moc ráda jezdím na kole, těším se na jaro, až vyrazíme společně s tetou na projížďku kolem Baťova kanálu.

Sebastien Zuzaník

Za 10 let tady budou lítací auta, už nebudou ráno zácpy na silnici, ale v oblacích.

Adéla Belayová

Po škole jsem šla na program o kyberšikaně. Vedl ho milý pán, který si za celé dvě hodiny nesundal respirátor a přesto celou dobu neúnavně mluvil. Samotný program byl velmi zajímavý a poučný. Probíhal formou různých her, takže to bylo v závěru i zábavné.

Daniel Řezníček

Tohle úterý jsem byl na divadelním představení Baby, které se hrálo v Dílně v MDZ. Představení se mi moc líbilo, hráli to herci, kteří byli jen o něco málo starší než já, takže to bylo zajímavé. Tolik sprostých slov jsem v divadle ještě neslyšel (-: Ale aspoň jsem všemu rozuměl.

Zpět na Živou kroniku města Zlína