JS1_6918-Edit-2-scaled-e1660715194481-1536x1022

Jiří Korec

32. týden

8. – 14. srpna

Dvaatřicátým kronikářem se stal primátor města Zlína, Jiří Korec. Ve svých zápiscích zaznamenal jeho pracovní dny na radnici, jak tráví volný čas s rodinou i svůj pohled na Zlín. 

700_zlata

„Večer se jedeme se synem projet na kole zkontrolovat stavbu kruhového objezdu u útulku na Vršavě, jehož realizace se měla stihnout za pouhý týden. Vše běží dobře a vypadá to, že se termín dokončení stavby stihne. Nebyly zde však již bagry ani náklaďáky, takže jsme vyjeli ještě na stavbu druhého kruhového objezdu na Jižních Svazích na Kocandě.“

Jsou prázdniny a jeden by si myslel, že druhý srpnový týden nebude nikterak hektický.  Proto mám v plánu volno, na které se již nějakou dobu těším. Snad vše klapne a zbyde čas i na trochu odpočinku…

Pondělní ráno začíná klasicky, operativní poradou rady města, v rámci které se řeší dlouhodobé projekty i aktuální úkoly. V tomto týdnu jsme řešili například prodej podílu města v hokejovém klubu Berani Zlín, zátěžové zkoušky nosné konstrukce Velkého kina, rozvoj Kanceláře architekta města, plnění daňových příjmů města, dofinancování investic, zahájení stavby kruhového objezdu na Vršavě a mnoho dalšího. V létě navazuje na operativní poradu ihned jednání Rady města Zlína, ve které se schvalují materiály jednotlivých odborů týkající se schvalování smluv, výběrových řízení, majetkoprávní úkony apod. Po skončení rady navazují další schůzky s úředníky nebo občany. První část pracovního dne končí po 17. hodině a já jedu za rodinou. Po uspání syna nastupuji do druhé pracovní směny, kdy mě čeká pročítání pracovních materiálů a reakce na zprávy, které nebyly přes den až tak akutní.

Úterní dopoledne nebylo nabité schůzkami, proto jsem využil situace a zasedl ke stovkám nevyřízených mailů. U každého třetího emailu zvoní telefon, volají kolegové z rady města, novináři, úředníci… Po obědě začala série pravidelných schůzek s vedoucími jednotlivých odborů a oddělení, které spadají do mé gesce – Odbor realizace investičních akcí, Odbor tiskový a cestovního ruchu, Odbor koordinace projektů, Městská policie. Následuje autogramiáda v podobě podepisování stohu smluv, jmenování apod. Za přibližně půl hodiny je hotovo a já můžu vyrazit řešit další náležitosti svatebního obřadu. Večer patří tradičně rodině. Od středy mám dovolenou, bude ale pracovní, ovšem mimo magistrát.

Ranní vstávání je pozvolnější a tak mám více prostoru si hrát se synem. Ačkoliv nemám v plánu být ve středu na radnici, telefony zvoní a cinkají od rána, některé věci počkají, některá vyjádření do médií bohužel nikoliv. Dnešní pracovní plán je jasný, bude se pracovat manuálně. Na sportovní hale spolku Gymnastika Zlín je potřeba přiložit ruku k dílu a s kolegy postavit novou kancelář a umožnit tak rozšíření šaten. Snažím se skončit dříve, abych mohl odpoledne strávit s partnerkou a synem.

Ve čtvrtek pokračuji v magistrátní dovolené, je však potřeba pomoci v rodinné firmě, ve které jsem pracoval, než jsem začal působit v roli náměstka primátora a následně primátora. Zaměstnávají mě i přípravy na svatbu, která mě s partnerkou čeká příští týden. Objednané prstýnky stále nemáme, a tak se uklidňuji, že je ještě čas. Nicméně, je potřeba zajistit spoustu drobností, aby vše klaplo podle představ. Večer se jedeme se synem projet na kole zkontrolovat stavbu kruhového objezdu u útulku na Vršavě, jehož realizace se měla stihnout za pouhý týden. Vše běží dobře a vypadá to, že se termín dokončení stavby stihne. Nebyly zde však již bagry ani náklaďáky, takže jsme vyjeli ještě na stavbu druhého kruhového objezdu na Jižních Svazích na Kocandě. Jako většina malých kluků i Sebík totiž kromě hasičů, policistů a záchranářů zbožňuje bagry, náklaďáky a jiné stavební stroje.

Pátek je den, který hodlám pojmout více odpočinkově. Tato vize bere hned po ránu za své. Po pár telefonátech vím, že bude potřeba se zastavit na gymnastické hale vyřešit několik provozních věcí. Následuje rychlá zastávka na radnici a hurá pomoci do rodinné firmy. Kolem poledne již jedu za rodinou. Jdeme si užít ve vedru bazén, který juniora bezpečně unaví a večer půjde dříve spát, pak bude prostor i na skleničku vína.

Víkend je věnovaný převážně rodině, ale také práci na zahradě. V sobotu dopoledne tak trávím na chatě, kde sekám trávu, hubím vosy zabydlené ve zdi chaty a také stříhám živý plot. Malý si mezitím hraje s babičkou na písku i jinde na zahradě. Během sobotního odpoledne se řeší i již zmíněná svatba, která je naplánována na pátek 19. 8. V podvečer si se sousedy a přáteli opečeme špekáčky a ugrilujeme maso ve společné pergole u našeho domu a syn si mezitím hraje s dětmi na písku a v okolí domu. Neděle je konečně trochu klidnější. Dopoledne zajdeme se synem do zlínské ZOO. Po obědě se pak  zastavíme na hodinu v gymnastické hale si se synem zaskákat a zaběhat, ze které vyrazíme plavat do bazénu, po kterém nemůže chybět párek v rohlíku. Týden a dovolená pomalu končí…a prstýnky stále nemáme. 🙂

Zpět na Živou kroniku města Zlína

Kde jste tento týden byl? Co jste navštívil?
V práci na radnici, na hale spolku Gymnastika Zlín, v rodinné firmě a jinde po Zlíně.

Co Vám během tohoto týdne utkvělo v hlavě?
Velké horko, ve kterém bylo „lahůdkou“ pracovat v neklimatizovaných prostorách.

Co Vám udělalo tento týden radost?
Že jsem se nespletl při návrhu nové kanceláře.

Objevil jste tento týden nějaké nové místo (místa) ve Zlíně?
Ne.

Proč je Zlín skvělé místo?
Protože je zde dostatek zeleně i možností volnočasového vyžití.

Doplňte: Město Zlín je… městem nekonečných možností. 🙂

Kde vidíte město Zlín za 10 let? Jak bude vypadat?
Bude ještě atraktivnějším a rostoucím městem při zachování bezpečnosti, dostupného kvalitního vzdělání i zeleně.

Zlín je město perspektivní a rychle se rozvíjí, co by jeho rozvoj podle Vás mohlo ještě podpořit?
Kvalitní koncepční práce s územním plánem a větší finanční prostředky do PR.

Co byste rozhodně ukázal/a někomu, kdo přijede do Zlína úplně poprvé a vůbec to tady nezná?
Odkaz Tomáš Bati, unikátní architekturu a ZOO.