unnamed

Eva Gartnerová

33. týden

15.–21. srpna

Třiatřicátý týden výročního roku zaznamenala vedoucí ateliéru Arts Management z Fakulty multimediálních komunikací na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, Eva Gartnerová. Ve volném čase cestuje, navštěvuje kulturní akce a ráda zavítá do muzeí či galerií a objevuje novinky na poli designu. 

700_zlata

„Věřím tomu, že Zlín svojí atmosférou a unikátním vibem dokáže formovat osobnost člověka.“

Kde jste tento týden byla? Co jste navštívila?
Obědovou přestávku opět spokojeně pokrylo Makalu, kam se vydáváme pravidelně téměř každé dva týdny. Zchladit a trochu se nakopnout jsem se pak byla v espresso baru Pikola. Prohlédnout si večerní Zlín s nadhledem i výhledem jsem s manželem již tradičně zamířila na Svah Zlín.

Co Vám během tohoto týdne utkvělo v hlavě?
Kolik je ve Zlíně stále vizuálního smogu.

Co Vám udělalo tento týden radost?
Zjištění, že se bude v parku otevírat další gastro podnik!

Prožila jste v souvislosti s městem nějaký intenzivní zážitek?
Určitě. Celá moje studentská léta na Fakultě multimediálních komunikací UTB ve Zlíně byla velmi intenzivním zážitkem, který se vlastně prodloužil tím, že mám teď možnost tam působit pracovně. Věřím tomu, že Zlín svojí atmosférou a unikátním vibem dokáže formovat osobnost člověka. A taky věřím, že univerzita je nepostradatelným elementem v městském rozvoji.

Objevila jste tento týden nějaké nové místo (místa) ve Zlíně?
Objevila jsem spoustu prodejen díky novým výrobkům k výročí 700 let města, když jsem prohlížela eshop. Tak se těším, že tam zajdu nakoupit třeba vánoční dárky.

Proč je Zlín skvělé místo?
Já na Zlíně miluju to, že je to všude kousek pěšky nebo na kole. Jsem šťastná, že je Zlín zelené město a že na kterýkoliv kopec dokola se vydáte, máte kolem sebe krásnou přírodu, kde můžete vypnout, ale zároveň můžete využít pohodlí a rozmanitosti města. Je taky kousek od Otrokovic, odkud jedou přímé a rychlé vlaky třeba do Vídně, Budapešti nebo třeba Grazu. A v neposlední řadě, žije tu skvělá komunita kreativních a strašně šikovných lidí, které mám moc ráda.

Doplňte: Město Zlín je… příležitost.

Kde vidíte město Zlín za 10 let? Jak bude vypadat?
Za 10 let nevím, ale přála bych si, aby v roce 2040 (pokud správně počítám) byl Zlín evropským hlavním městem kultury, to by mu tuze slušelo.

Zpět na Živou kroniku města Zlína

Zlín je město perspektivní a rychle se rozvíjí, co by jeho rozvoj podle Vás mohlo ještě podpořit?
Aktivity jako EHMK (Evropské hlavní město kultury) nebo UNESCO Creative cities mají mezinárodní charakter a jasné vize. Byla bych ráda, aby se zde promítla trochu více nějaká mezinárodní spolupráce nebo rozvoj evropské dimenze.

Co byste rozhodně ukázala někomu, kdo přijede do Zlína úplně poprvé a vůbec to tady nezná?
Tož páternoster na 21 a vyhlídka z mrakodrapu je úplná klasika, která se nesmí vynechat. Já lidi ráda beru ale taky na Lesní hřbitov, Tlustou Horu, Bistro Kudlov, mezi domky na Letnou a samozřejmě do všech kulturních stánků – od Památníku Tomáše Bati, přes galerie (hlavně tu naši G18) a muzea až po Filmový uzel. Těším se taky, až se otevře veřejnosti Zikmundova vila. No a zapomenout nesmím, že mě sem baví vozit lidi na lokální akce a festivaly typu Busfest, Zlin Design Week, Zlín Film Festival nebo cokoliv z dílny spolku Zvěřinec. A rozhodně bych všem doporučila super průvodce USE-IT Zlín (IG: @useitzlin), kterého tvoříme ve Zlíně už od roku 2017. K dostání zdarma v Informačním centru na radnici ve Zlíně.