JamaiCafe_1

Tým Jamai Cafe

38. týden

19.–25. září

Osmatřicátý týden zaznamenal tým kavárny a pražírny Jamai Cafe. Tato značka vznikla v roce 2014 a nyní si můžete jejich lahodná zrnka vychutnat jak přímo v srdci pražírny, a to v Uherském Brodě, tak ve Zlíně, Uherském Hradišti a v Luhačovicích. V našem cihlovém městě se setkáte s milým personálem Jamai Cafe nejen v budově 12, ale nově i na střeše Jednadvacítky. Přečtěte si, jak odtud Zlín vnímají členové kavárenského týmu!

700_zlata

„Zlín, ačkoliv to tak jeho návštěvníkům nemusí připadat, je pořád svým způsobem tou malou vesnicí, kterou bývala před fenoménem Baťa. Město je klidné, pohodové a lidé tu k sobě mají zkrátka blíž. Toho si lze všimnout nejen z pohledu místňáka, ale i z pohledu za barem.“

Kde jste tento týden byl/a? Co jste navštívil/a?
Tento týden pro nás byl kapku náročný, protože jsme pořádali akci Vinaři na střeše – co je ale kapka, oproti litrům a litrům prolitého vína! 😀 Hodně času jsme proto strávili nejen v naší kavárně na mrakodrapu, ale také na pobočce v budově 12, kde máme prodejnu. Na vyčištění hlavy se proto někteří z nás prošli kolem Dřevnice na Benešově nábřeží, někdo si zašel do kina a jedna naše parťačka si zašla ráno na hřiby!

Co Vám během tohoto týdne utkvělo v hlavě?
Jakmile akce Vinaři na střeše skončila, všichni jsme si spolu na terase sedli se sklenkou skvělého vína v ruce a užívali si pocit, že jsme akci zvládli a vzpomínali na milá slova účastníků. Už byla tma, šly vidět hvězdy a celé město bylo krásně osvícené – jak jinak, než do sytě oranžové barvy.

Co Vám udělalo tento týden radost?
Mimo vyvedenou akci a úsměvy návštěvníků asi to, že se naší Nikolce po dlouhém trénovaní povedlo nakreslit labuť do cappuccina!

Prožil/a jste v souvislosti s městem nějaký intenzivní zážitek?
Každý z našeho týmu má zážitků hned několik. Některé se týkají kulturních akcí, další se pojí s okolní přírodou nebo Univerzitou Tomáše Bati.

Objevil/a jste tento týden nějaké nové místo (místa) ve Zlíně?
Nové bohužel ne, tento týden byl docela frmol.

Proč je Zlín skvělé místo?
Zlín, ačkoliv to tak jeho návštěvníkům nemusí připadat, je pořád svým způsobem tou malou vesnicí, kterou bývala před fenoménem Baťa. Město je klidné, pohodové a lidé tu k sobě mají zkrátka blíž – na rozdíl od jiných krajských měst. Toho si lze všimnout nejen z pohledu místňáka, ale i z pohledu za barem.

Zpět na Živou kroniku města Zlína

Doplňte: Město Zlín je… jedinečné, každým svým coulem. Žádné jiné místo v Česku nemá stejný vizuál, charakter a atmosféru.

Kde vidíte město Zlín za 10 let? Jak bude vypadat?
Město bude pořád krásně zelené. Nejen díky okolní přírodě, ale také kvůli odpovědnému vztahu k životnímu prostředí. Bude skvělým místem k životu, jak pro studenty a rodiny, tak i pro starší lidi.

Zlín je město perspektivní a rychle se rozvíjí, co by jeho rozvoj podle Vás mohlo ještě podpořit?
Z našeho pohledu za barem můžeme s určitostí říct, že stále více lidí trápí bytová situace a parkování ve městě.

Co byste rozhodně ukázal/a někomu, kdo přijede do Zlína úplně poprvé a vůbec to tady nezná?
Nejprve bychom danou osobu směřovali na mrakodrap. Vhodná by určitě byla doplňující komentovaná prohlídka k historii budovy a městu. Prohlídka by měla být určitě zakončena naší skvělou kávou! 😉 Následovaly by toulky městem a vynechat by se určitě nemělo: Baťův památník a vila, Muzeum jihovýchodní Moravy, park Komenského, baťovské domky nebo Zoo Lešná – dle našeho názoru ta nejkrásnější v Česku.