received_651631232622861

Nikol Škubalová

4. týden

24. – 30. ledna 2022

Čtvrtou kronikářkou se stala Nikol Škubalová, učitelka zpěvu a klavíru na Základní umělecké škole. Má ráda četbu, kávu, procházky do přírody se svým jezevčíkem a samozřejmě si nedokáže představit život bez hudby.  Sama hraje na klavír, kytaru a ukulele. Ráda se vrací do Kroměříže, kde vystudovala zpěv na Konzervatoři P. J. Vejvanovského.

700_zlata

Pak jsme si užili procházku po večerním náměstí přes park Komenského až k Baru 1931, kde jsme usedli k jednomu ze stolů a nedočkavě vyčkávali na koncert Jana Majkuse. Postupně jsme ochutnávali různé drinky a nejvíce nás upoutala Jednadvacítka v oblacích. Příchuť zázvorového piva doslova hladila na jazyku a cukrová vata na špejli představující mraky vytvořila i na pohled velmi zajímavý zážitek.“

Zaujal vás deník této kronikářky? Stáhněte si jej celý a začtěte se!

KE STAŽENÍ: Živá kronika Nikol Škubalové

Kde jste tento týden byla? Co jste navštívila?

Navštívila jsem spoustu krásných zlínských kaváren a podniků, pracovně si zajela do Kroměříže, Fryštáku a užívala si krásných výhledů během cest našimi autobusy a trolejbusy. V pátek jsem navštívila i Bar 1931, ve kterém jsem byla poprvé a určitě nezůstanu jen u jedné návštěvy. Počasí bohužel zrovna nepřálo procházkám, které mám tak ráda, ale v blízké době bych se opět ráda někam vydala.

Co Vám během tohoto týdne utkvělo v hlavě?

V hlavě mi určitě utkvěl páteční koncert v Baru 1931, kde jsem si se skvělým hudebníkem Janem Majkusem mohla zazpívat Falling Slowly, svou oblíbenou píseň a užít si velmi příjemné chvíle s přáteli v krásném podniku se skvělou atmosférou. Takové večery bych si přála zažívat častěji!

Co Vám udělalo tento týden radost?

Radost mi v udělala spousta věcí, začít můžu u obyčejných šálků kávy, které jsem si během týden dala v místních kavárnách, ale jsou to také úsměvy a radost mých žáků či blízkých, krásné výhledy na naši krajinu a město, poslech hudby, která se dokázala dotknout mých emocí, až po koupi nové knihy mé oblíbené autorky Barbary Erskinové v knihkupectví Luxor. Každý den je radost.

Prožila jste v souvislosti s městem nějaký intenzivní zážitek?

Intenzivní zážitek mám opět spojený s pátečním večerem, kdy jsme společně s přáteli užívali živé hudby a ochutnali jeden výborný drink Jednadvacítka v oblacích, dokonce s cukrovými oblaky z vaty. Chuť drinku byla dotažena k dokonalosti zázvorovým pivem. Intenzivním zážitkem bylo samozřejmě i setkání s Janem Majkusem, kterého už jsem zmiňovala dříve.

Objevila jste tento týden nějaké nové místo (místa) ve Zlíně?

Objevila jsem skvělou kavárnu Caffe Zone v ulici Partyzánská kousek od zastávky Vysoká mez, kde jsem si vzala cappuccino s sebou, abych neumrzla při dvacetiminutovém čekání na autobus do Fryštáku a zkrátila si dlouhou chvíli povídáním s milou paní za pokladnou o kávových zrnech a počasí.

Proč je Zlín skvělé místo?

Protože v si v něm každý z nás najde to své. Na své si zde přijdou kulturní nadšenci, sportovci, workoholici, shopaholici, umělci, volnomyšlenkáři, baviči, studenti… Nákupní centra, kulturní akce a památky, kavárny a restaurace s chutným jídlem, sportovní centra, antikvariáty plné skvostů, procházky městskými parky a neustálé objevování nových míst a koutů našeho města. A pokud budete potřebovat na chvíli vypadnout od lidí a každodenního spěchu, můžete se vydat třeba na hrad Lukov, jen tak do lesa nebo se projít po cyklostezce, která vede ze Zlína až do Štípy a Lukova.

Doplňte: Město Zlín je…

Domov. Více slov netřeba.

Kde vidíte město Zlín za 10 let? Jak bude vypadat?

Vidím ho jako moderní město plné příležitostí, architektonických skvostů, krásných parků a také jako město podporující kulturu a vzdělání mladých lidí. Pokud bude město alespoň stejně tak krásné jako je nyní, budu se sem vždy ráda vracet.

Zlín je město perspektivní a rychle se rozvíjí, co by jeho rozvoj podle Vás mohlo ještě podpořit?

Určitě bych se zaměřila na opravu některých městských nevzhledných míst jako je například autobusové a vlakové nádraží. Protože kdokoliv přijede na výlet či jinou příležitost do našeho města, nádraží je v podstatě to první, co vidí a první pohled je vždy ten nejdůležitější.

Co byste rozhodně ukázal/a někomu, kdo přijede do Zlína úplně poprvé a vůbec to tady nezná?

Vzala bych ho určitě na nějakou kulturní akci do Kongresového centra, na snídaňové menu do Kavárny Továrny a na procházku areálem Svitu. Poté bychom si popovídali v parku Komenského a vydali se společně na prohlídku památníku Tomáše Bati. A nakonec někam blíže přírodě, třeba na hrad Lukov, k Majáku nebo na Lešnou.

Zpět na Živou kroniku města Zlína