Marcela Krajčová ze zlínského útulku

Marcela Krajčová

6. týden

7. – 13. února 2022

Na šestý týden výročního roku se můžete podívat očima paní Marcely Krajčové. Pracuje v Útulku pro zvířata v nouzi jako ošetřovatelka. Svoji profesi ze srdce miluje, o čemž svědčí také fakt, že s opuštěnými zvířaty začala pracovat již v roce 1995 v tehdy nově otevřeném útulku na Suchém dole. Ráda tráví čas s rodinou, v přírodě se svými čtyřmi psy a jezdí na kole. Bydlí ve Zlíně v jednom z baťovských domků. 

700_zlata

„V útulku máme 42 psů a 41 koček, což je nejnižší stav za celé roky provozu. Když jsem nastupovala před sedmi lety, bylo u nás 118 psů a 50 koček. Díky covidové době si lidé berou mazlíčky domů časteji. Jelikož dnes bylo krásné počasí a ve Zlínském kraji jsou tento týden prázdniny, přišlo na venčení hodně lidí, za což jsme moc rádi.“

Zaujal vás deník naší kronikářky? Stáhněte si jej celý a začtěte se!
KE STAŽENÍ: Marcela Krajčová – Živá kronika

Pondělí, 7.2.2022

Dnes mám volno. Šla jsem se podívat na Zlínský mrakodrap 21. budovu. Vyjela jsem výtahem až na terasu, abych se rozhlédla, jak je ten náš Zlín krásný. Již dlouho jsem tam nebyla, tak jsem chtěla tento týden začít výhledem na celý Zlín. Narodila jsem se a žiji celý život ve Zlíně, který mám moc ráda. Nejkrásnější pohled je na Baťovy domky, ve kterém taky se svou rodinou bydlím.

Úterý, 8.2.2022

Ráno jsem si zacvičila pro zdravý začátek dne. Zatopila jsem v krbových kamnech, kterými vytápíme celý půldomek. Po obědě jsem šla na procházku s Chakirou, je to německý ovčák. Došli jsme až nad Burešov, kde se otevírá rozhled na celý Zlín. Vyfotila jsem pár fotek zamířila domů. Odpoledne jsem šla ještě na procházku kolem Dřevnice se zbytkem naší smečky, máme celkem 4 psy.

Středa, 9.2.2022

Dnes jsem jela do práce. V útulku máme 42 psů a 41 koček, což je nejnižší stav za celé roky provozu. Když jsem nastupovala před sedmi lety bylo 118 psů a 50 koček. Covidová doba přispěla k tomu, že si lidé berou více psů domů. Jelikož dnes bylo krásné počasí a ve Zlínském kraji jsou tento týden prázdniny, bylo hodně lidí na venčení psů, za což jsme moc rádi. Psi se na vycházku vždy moc těší a jsou po ní unaveni.

Začínala jsem na útulku na Suchém dole v roce 1995, kdy byl otevřen. Miluji svoji práci, každý den si užívám a těším se co nového nám den přinese.

Čtvrtek, 10.2.2022

Opět jsem vyrazila do práce. Celé dopoledne jsem uklízela psy a kočky. Po krátkém obědě jsem s kolegyní pouštěla do areálu psy, kteří jsou problémoví povahou a na venčení se těžko dávají, někteří jsou schopni pokousat člověka i přes náhubek. Na nás už si zvykli a jsou vděčni za proběhnutí a pohlazení. Byl krásný teplý den, zpívali ptáci a večerní západ slunce byla jak vymalovaný.

Pátek, 11.2.2022

Jelikož mám krátký týden, pracuji 2 dny a 5 dní jsem doma, příští týden to bude přesně opačně. Pracovní doba je od 8-18. Práce na útulku je fyzicky náročná, denně tam ujdu 18 000  – 20 000 kroků. Za loňský rok jsem ušla 3 125km.

Dnešní den jsem využila k odpočinku.

Sobota, 12.2.2022

Celé dnešní dopoledne jsem se věnovala úklidu a vaření. Venku je krásné počasí, proto jsem jej využila a jela se projet na kole kolem Dřevnice. Kolo mám moc ráda a přes teplé dny na něm jezdím i do práce. Pak jsem jela vlakem s manželem do Malenovic podpořit pivovar a dát si dobré pivo s přáteli.

Neděle, 13.2.2022

Dnes je krásný slunečný den, který připomíná první známky jara. Byla jsem se proto opět projet na kole. Odpoledne jsme se byli projít k lesu se všema našima pásma. Končím krásný týden jarních prázdnin.

Zpět na Živou kroniku města Zlína