VIT_2161

Radmila Dorazilová

8. týden

21. – 27. února 2022

Osmý týden výročního roku zachytila porodní asistentka Radmila Dorazilová. V roce 1975 přišla do Zlína studovat a o dva roky se do města nastěhovala natrvalo. Svou práci vykonává tělem i duší porodní asistentka a je na ni nesmírně hrdá. Stále napůl vykonává svou soukromou praxi ve Zlíně a napůl vyučuje studentky – porodní asistentky na univerzitě Palackého v Olomouci. Ve volném čase se ráda věnuje práci s květinami na zahrádce kolem rodinného domu a těší se na čtvrtky s úžasným vnoučkem Kryštůfkem. Ráda si dopřeje oddych u moře, protože miluje slunce.

700_zlata

„Zlínu bych přála pořádnou tradiční moravskou hospodu, hudební klub, kavárnu či vinárnu, kde by alespoň některé dny hrála živá hudba k tanci i poslechu pro mladé i dříve narozené, dokončení dálnice na Břeclav i na Slovensko, dětská hřiště a sportoviště.

Stáhněte celý deník naší kronikářky a začtěte se!
KE STAŽENÍ: ŽIVÁ KRONIKA – RADMILA DORAZILOVÁ

Pondělí 21.2.2022

Pondělky jsou pro mě „volnější“ dny. Tentokrát však bylo dopoledne náročnější, protože přes víkend jsme měli velkou rodinnou sešlost a oslavu (4 ženy v rodině slavily v únoru narozeniny). Odpoledne mě navštívila těhotná maminka, konzultovaly jsme průběh jejího těhotenství a domlouvaly můj doprovod k blížícímu se porodu.

Úterý 22.2.2022

Dopoledne jsme se s manželem prošli k malenovickému hradu a kochali jsme se probouzející se přírodou, prvními sněženkami a sedmikráskami. Kolem poledne přišla na konzultaci žena, která by ráda v průběhu svého těhotenství, porodu a šestinedělí využila homeopatické léky. Mimochodem homeopatii mám velmi ráda a neuvěřitelně obohatila můj život. Poté jsem aplikovala náušničky dvouměsíční holčičce – Lili byla velice statečná. Odpoledne jsem přivítala v těhotenském kurzu nastávající maminky v doprovodu jejich partnerů a musím říct, že jsme si toto setkání krásně užili.

Středa 23.2.2022

Středy v tomto semestru patří studentkám bakalářského i magisterského programu porodní asistence na Univerzitě Palackého v Olomouci. Brzký odjezd v 6 hodin a pozdní příjezd v 18 hodin mě dostatečně unavil. Pohovořila jsem s manželem při výborné kávě, krátce si zacvičila a uložila se k odpočinku.

Čtvrtek 24.2.2022

Čtvrtky patří našemu úžasnému dvouletému vnoučkovi Kryštůfkovi, na kterého se s manželem vždy moc těšíme. I když nám chlapeček dá zabrat, bereme to jako příjemný pohyb. Využíváme dětské hřiště bezprostředně u našeho domu, někdy také procházky kolem Dřevnice, nebo nahoru k lesu a také návštěvy blízkého Penny, kde nesmíme zapomenout koupit lentilky a hlavně pochoutky pro kočičky (a pejsky), které potkáváme na zpáteční cestě domů. Odpoledne mě vytáhlo sluníčko před dům, s velkou radostí jsem osadila truhlíky veselými primulemi, hyacinty a narciskami.

Zpět na Živou kroniku města Zlína

Pátek 25.2.2022

Ráno v 6 znovu odjezd směr Olomouc s návratem v 15 hodin. V podvečer jsem přivítala přítelkyni z rodného kraje, která měla cestu do Zlína a prožily jsme příjemné chvíle při kávičce a štrůdlu.

Sobota 26.2.2022

S manželem jsme se rozhodli navštívit a uklidit rodinné hroby, postát a vzpomenout na své rodiče a prarodiče, kteří tu již s námi nejsou. Uherský Brod, Dražůvky a Brno, s příjemnou zastávkou a jako vždy milým setkáním se sestřenicí Boženkou.

Neděle 27.2.2022

Neděli většinou věnujeme společným chvilkám s manželem. Tentokrát jsme se rozhodli pro netradiční pozdější oběd v Bistrotéce na Obchodním domě. Většinu odpoledne jsme pak strávili procházkou kolem památníku T.Bati, kongresového centra, parku a náměstí se zakončením u kávičky a skleničky ve Zlatém jablku.