Registrujte se do Zátopkova běhu právě teď a podpořte dobrou věc! 

Registrujte se do Zátopkova běhu právě teď a podpořte dobrou věc! 

Pomozte i vy Azylovému domu pro ženy a matky s dětmi a přihlaste se do netradičního běžeckého klání. Zúčastnit se můžete bez ohledu na vaši kondici, připraveny jsou totiž nejrůznější kategorie. Běh je součástí Zážitkového happeningu na počest Emila Zátopka, který se uskuteční 24. dubna v parku Komenského.

Registraci na neobyčejný závod zajišťují Běhy Zlín a formulář najdete na adrese www.behyzlin.cz/event/42. Sami si můžete vybrat, zda chcete běžet 700 či 1400 metrů a jestli byste rádi běželi jednotlivě, či ve dvojici. 

Jak už bylo řečeno, zúčastnit se může každý bez ohledu na aktuální fyzickou kondici. Mezi tři soutěžní kategorie totiž patří nejen nejrychlejší zdolání trati, ale vyhrát můžete také díky nejkreativnějšímu kostýmu a hodnotit se bude i nejoriginálnější zdolání trati. Vynalézavosti se zkrátka meze nekladou a cílem akce je se především pobavit a pomoci dobré věci. 

Svým startovným v libovolné výši totiž můžete přispět na terénní asistenční službu, kterou provozuje Azylový dům pro ženy a matky s dětmi. Podpoříte tak děti z nemajetných rodin a dáte jim šanci, aby se mezi touto generací našli noví Zátopci, a to i přes jejich složité finanční zázemí.

Zážitkový happening ovšem nebude jen o běhu, byť jej bude moderovat samotný Zátopek ztvárněný Pavlem Vackem, hercem Městského divadla Zlín. Těšit se totiž můžete také na vystoupení mažoretek SDOM a koncerty kapel Pro Tebe, Apoaché, F-dur Jazzband a ZUŠ Zlín.

Na místě si budete moci vyzkoušet také další aktivity a workshopy, včetně běžeckých technik Emila Zátopka. Mezi sportovní stanoviště patří například akrobatická jóga, kangoo jumping, slackline či retro olympiáda. Originální vzpomínku ze zážitkového happeningu si bude možné pořídit ve veřejném fotokoutku se spoustu zajímavých rekvizit. Akci pořádá město Zlín a organizačně ji zaštiťuje kulturní a kreativní centrum Živý Zlín. Happening proběhne pod záštitou primátora Jiřího Korce.

Tato akce je součástí Dnů otevřených sportovišť, při nichž si můžete vyzkoušet nejrůznější sporty zdarma pod vedením profesionálů! Místní kluby i organizace seznámí širokou veřejnost s celou škálou sportovního vyžití ve městě. Zdarma můžete objevit například lezeckou stěnu Vertikon, zajít na workshop Lukostřelby Zlín či se zúčastnit otevřené lekce taekwonda. Všechna zapojená sportoviště naleznete zde. Účelem akce je seznámení široké veřejnosti s celou škálou sportovního vyžití ve městě. Dny otevřených sportovišť proběhnou 22. a 23. dubna, přičemž jsou součástí oslav 700 let města od první písemné zmínky.