Rychlodráha až k moři a létající auta? To bude Zlín podle dětí z Lazů!

Rychlodráha až k moři a létající auta? To bude Zlín podle dětí z Lazů!

Třetí týden výročního roku znamená jediné – nový kronikář! Tentokrát jich bylo hned jedenáct a jedno mají společné – obývají krásný Dětský domov na Lazech. Už víte, jak tráví svoje dny a kde vidí naše město za deset let? 

Kroniky máme pro tento týden hned dvě. První z nich sepsaly čtyři starší děti, druhou pak měly na starost ty mladší a o své zážitky se podělila také vychovatelka Martina Mrlíková.

Někteří kronikáři tento týden vyrazili také za kulturou.V pondělí jsem zjistil, že v Městském divadle Zlín hrají hru Testosteron, a protože rád chodím do divadla, domluvil jsem se s kamarádem a vyrazili jsme, bylo to skvělé představení, hodně jsme se nasmáli a večer se domů vraceli v dobré náladě,“ zaznamenal si kronikář Luboš Teichmann. „Když jsem šel domů do domova, velmi jsem si liboval, že Zlín má některá místa – jako je i naše bydliště, která jsou trošku na odlehlých místech, ale jsou tichá, není zde hluk z pulzujícího města.

Právě budova Dětského domova Lazy je skrytým zlínským klenotem. Jak si děti společně zaznamenaly, určitě je to místo, které by ukázaly návštěvníkům města jako první. „Domov leží v pěkné velké zahradě přímo u lesa, ale při tom máme kousek do centra města, kousek do školy či školky. Byl založen v roce 1951 a stavbu projektoval známý architekt Vladimír Karfík. V dubnu 2007 proběhla rekonstrukce dětského domova financovaná Zlínským krajem. Objekt byl vyhlášen ještě téhož roku jako památkově chráněný. Kolem domu máme krásnou zahradu, kde sbíráme jablka, opékáme na ohni a hřiště, kde si můžeme hrát,“ přiblížily ve svých zápiscích.

A kde bude podle našich kronikářů Zlín za 10 let? “ Budou tady lítací auta, už nebudou ráno zácpy na silnici, ale v oblacích,“ vyřešil bystře dopravní situaci jedenáctiletý Sebastien Zuzaník.Já doufám, že tu bude něco nového, moderního – třeba podzemní metro, obrovský aquapark, nebo rychlodráha až k moři. I to by pak mohlo naše město více zviditelnit a přitáhnout mnoho podnikatelů, aby město vzkvétalo,“ má o budoucnosti jasno Denisa Teichmannová.

Udělejte si radost a přečtěte si krásné postřehy našich třetích kronikářů! Najdete je v pod hlavičkou Živé kroniky přímo na tomto odkaze.  

Psát dějiny s námi můžete také vy sami! Ozvěte se nám na info@kulturazlin.cz. Chcete být stále v obraze? Začněte nás sledovat na našem Instagramu a Facebooku a žádný kronikář vám neunikne!