Začínáme psát Živou kroniku! Projekt odstartovala herečka Helena Čermáková

Začínáme psát Živou kroniku! Projekt odstartovala herečka Helena Čermáková

Kronika ožívá! První projekt výročního roku 2022 započne svými zápisky herečka Helena Čermáková. Nahlédněte s námi pod pokličku různorodých zlínských životů a pište s námi dějiny i Vy! Chceme spojit obyvatele města napříč generacemi, obory i zájmy a poskládat mozaiku rozmanitého života odehrávajícího se mezi baťovskými cihlami.

Do svátečního roku vkročila Helena Čermáková s perem v ruce. V jejich zápiscích se dočtete například o návštěvě výstavy Zdeňky Saletové a také o tom, co ji ve městě těší. „Opakovaně mám upřímnou radost, když procházím parkem Komenského, je pro mě potěšením sledovat, jak přirozeně toto místo žije bez ohledu na roční období,” popsala držitelka Ceny Thálie a členka souboru Městského divadla Zlín, Helena Čermáková

Nastínila také, co by mohlo rozvoj města podpořit. “Uvítala bych vznik nových zajímavých pracovních míst, která by přilákala mladé lidi, aby měli chuť tady zůstat,” zapsala si oblíbená zlínská herečka, kterou mohli diváci vidět například ve filmu Domácí péče či seriálu Četníci z Luhačovic. Jaká jsou její oblíbená místa a kterou kavárnu by chtěla navštívit? To vše se dočtete v jejím týdenním deníku, který právě teď naleznete v sekci Projekty pod hlavičkou Živé kroniky. 

V dalších lednových týdnech se stanou kronikáři děti z Dětského domova na Lazech a zápisky si bude vést také městský strážník Jan Fadler. Svůj úhel pohledu na město může ale zprostředkovat téměř kdokoliv, a to formou deníkových záznamů, poznámek i fotografií. Chceme vědět, jaká místa jste navštívili, co zajímavého jste zažili, utkvělo vám v hlavě a zaujalo vás. Co pro Vás život ve Zlíně znamená? 

Zapojte se i Vy a pište s námi dějiny roku 2022. Nezáleží na tom, jestli jste sportovec, umělec, učitelka, prodavačka, podnikatel či celá organizace. Součástí netradiční živé kroniky se může stát každý, kdo touží být aktivní součástí velkolepých oslav našeho města. Tvořte s námi jeho obraz i vy! Ozvěte se nám na info@kulturazlin.cz.