ZLÍN ŽIJE: Scéna Kouzelný zámek přinese kapely Fleret, Zrní, Haraficu i cirkus

ZLÍN ŽIJE: Scéna Kouzelný zámek přinese kapely Fleret, Zrní, Haraficu i cirkus

Čtyři multižánrové scény ve veřejném prostoru, pouliční umění i zážitkový program. To vše přinese již o víkendu od 24. do 26. června třídenní festival Zlín žije, který je největší oslavou 700. výročí od první písemné zmínky o městě. V parku Komenského vyroste spousta stanovišť nejen pro děti, zahrají místní skupiny, večerní atmosféru doladí DJs a dojde i na flamenco. Zámecká scéna přivítá kapely Monogram, Harafica, Fleret i Zrní. Nejstarší budovu ve městě ovládnou světla, prostor parku pak novocirkusová show a karnevalový průvod.

Lokalitu kolem sadu Svobody promění v kouzelný zámek vizuální umělec Jsf Abb pomocí nejrůznějších světelných prvků a projekce na průčelí zámku. Neopakovatelným zážitkem bude od jednadvaceti hodin karnevalový průvod, jemuž budou vévodit obří svítící nafukovací zvířata. V pátek vystoupí legendární kapela Fleret, v sobotu mimo jiné držitelé ceny Anděl Zrní či moderní cimbálová muzika Harafica.

Rockové fanoušky pohostí scéna Pod Lipami. Zahrají kultovní zlínští muzikanti v různých kapelách, s žánrovým přesahem do popu či reggae. Zazní nesmrtelné songy i autorská tvorba. Těšit se můžete třeba na Kochta Band, NŠO-ČI či skupinu Prales.

Jedním z vrcholů festivalu bude sobotní show na náměstí Práce. Světoznámý akordeonista Vojtech Szabó připravil hudební pořad, který nabídne perly od popu po šanson v podání známých interpretů, od Heleny Čermákové po Endyho Moona. Později v rámci Zlínské koláže projde nad hlavami diváků mezi střechami výškových budov na náměstí Práce provazochodec, na fasádě Obchodního domu zatančí svůj balet ve výškách wall danceři.

Sobotní program vyvrcholí světovou premiérou téměř padesátiminutové skladby pro Zlín významného rodáka Tomáše Illeho nazvané Dějiny velkého Zlína ve zvucích a hudbě. V neděli večer se pódia zmocní nejen oblíbená skupina Tata Bojs, ale také Ondřej Havelka a jeho Melody Makers, dále Filharmonie Bohuslava Martinů, F-Dur Jazzband a Velký dechový orchestr Zlín.

Festivalové TIPY
● Během festivalu společně stvoříme jedinečnou zlínskou látku. U zámku bude připravena instalace, na kterou návštěvníci festivalu pomocí textilních technik vyjádří jakýmkoliv způsobem svůj vztah k městu Zlínu. Ať už psaním, výšivkou či abstraktním způsobem. Z takto vytvořené látky pak v ateliéru SUTU vzniknou naprosto unikátní předměty.
● Zámek a okolní park pohltí kouzelné barevné osvětlení! Nenechte si ujít nádhernou atmosféru doplněnou obřími nafukovadly a monumentálním karnevalovým průvodem, který zakončí půlnoční cirkusové vystoupení a koncert kapely Tokyo.

Foto: archiv účinkujících