ZLÍN ŽIJE: Světová premiéra skladby pro Zlín Tomáše Illeho

ZLÍN ŽIJE: Světová premiéra skladby pro Zlín Tomáše Illeho

Světoznámý hudebník a zlínský rodák Tomáš Ille složil Zlínu k narozeninám skladbu, která bude mít světovou premiéru na festivalu Zlín žije. Uslyšíte ji 25. června od 22 hodin na scéně na náměstí Práce.

 

Skladba Dějiny velkého Zlína ve zvucích a hudbě zazní v podání Filharmonie Bohuslava Martinů. Melodram doladí herci Městské divadlo Zlín a skupina dětí ze ZUŠ Zlín.
Dílo má zhruba padesát minut a skládá se ze sedmi částí, které jsou inspirovány historií, krásou a významnými osobnostmi města.
Mezi tyto části patří Dřevnica (šepot řeky); Malá Paříž (promluva Leopolda Haupta); Sběratelé (dopis Františka Bartoše Leoši Janáčkovi); Vizionář (rozhovor Tomáše Bati s Františkem Štěpánkem); Soukolí dějin (myšlenky Dominika Čipery ve vězení); Pláč starých baťovců a My Velký Zlín vybudujeme (proklamace zlínských dětí).
Filharmonie Bohuslava Martinů vystoupí na scéně na náměstí Práce také v neděli 26. června od 17:00 hodin. Zlíňané si užijí pořad sestavený ze skladeb vyššího populáru, jež jsou povědomé i těm, kteří koncerty „vážné“ hudby příliš často nenavštěvují.
CELÝ PROGRAM ZLÍN ŽIJE (24.-26. června) 👉 https://bit.ly/3tgQJIw
Foto: Vojtěch Havlík, Český rozhlas