ZLÍNSKÝ PODNIKATELSKÝ MEETING: Filozofie a podnikání, společnost a podnikání (1. blok)

ZLÍNSKÝ PODNIKATELSKÝ MEETING: Filozofie a podnikání, společnost a podnikání (1. blok)

Podnikatelský meeting se uskutečnil 11. května 2022 ve Zlíně u příležitosti oslav 700 let od první písemné zmínky o městě. Právě toto výročí nabídlo ideální šanci k zamyšlení nad dalším směřováním a rozvojem potenciálu města v oblasti podnikání a inovací. Meeting má 3 části a pozvání přijala řada významných osobností. Inspirativní setkání nabídlo moderovanou panelovou diskusi odborníků, ohlédnutí do doby baťovské i náhled na filozofii podnikání. Hosté se zabývali dnešní i budoucí společností a podnikáním, srovnávali tradiční a novodobý byznys a v neposlední řadě uvažovali také nad výzvami blízké budoucnosti. Akci uspořádalo statutární město Zlín, při příležitosti oslav 700 let od první písemné zmínky. Organizátorem meetingu byl Živý Zlín – kulturní a kreativní centrum, p.o. a Zlínský kreativní klastr. Více informací na www.kulturazlin.cz.

První blok – Filozofie a podnikání, společnost a podnikání

Filozofické pojednání o stavu společnosti, smyslu podnikání, společenské odpovědnosti firem a občanů, humanizace lidské práce.

Hosté: Lubomír Zaorálek (exministr kultury a zahraničních věcí ČR) Ondřej Ševeček (historik, od roku 2013 vede Filosofický ústav Akademie věd České republiky)