Bez názvu (25 × 25 cm) (3)

Neděle 26. června

Na nedělní program zamiřte na Náměstí Práce a do parku Komenského. První z nich pohostí F-Dur Jazzband, Filharmonii Bohuslava Marinů a v neposlední řadě také Tata Bojs a Ondřeje Havelku a jeho Melody Makers. Do parku Komenského vyrazte kapely Mers, Franc Alpa nebo Pro Tebe a nenechte si ujít ani zážitkový program.

700_zlata

13.00 Velký dechový orchestr Zlín
Jeden z předních orchestrů České republiky. V repertoáru má skladby lidové, operetní, operní, muzikálové, ale i vysoce náročné koncertní.

14.30 F-Dur Jazzband a hosté
Třináctičlenná formace špičkových hudebníků ze Zlína, která působí na klubové a festivalové scéně od roku 1994. K inspiračním zdrojům patří bigbandy Maynarda Fergussona, Buddyho Riche nebo GRP All star band Davea Grusina.

17.00 Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín
Profesionální osmdesátičlenný symfonický orchestr. Do jeho repertoáru patří velká symfonická díla i skladby přesahující oblast klasické hudby jako šanson, jazz, rock, pop nebo hudba filmová.

18.30 ONDŘEJ HAVELKA A JEHO MELODY MAKERS
Orchestr zabývající se autentickou interpretací populární hudby období raného a vrcholného swingu od počátku let třicátých až k raným letům čtyřicátým. Pestrý repertoár zahrnuje atraktivní skladby širokého žánrového spektra, sweet and hot, od hollywoodských muzikálů až po vrcholná čísla swingových big-bandů. Stylizace koncertního show sleduje ve všech detailech typické dobové způsoby, počínaje kostýmy a účesy interpretů a celkovou režií představení konče.

21.00 TATA BOJS koncertní show
Pražská alternativní hudební skupina, vznikla v roce 1988. Zakládajícími členy jsou Mardoša a Milan Cais, ve stálé sestavě hrají i Vladimír Bár, Dušan Neuwerth a Jiří Hradil. Jejich Nanoalbum získalo v roce 2004 čtyři Zlaté anděly.

ZÁŽITKOVÝ PROGRAM: 13 – 19 hodin

Tematický fotokoutek Fotocool, prodej balónků, LOLO a LULU medvídci (animační program pro děti vedený párem medvídků – zpívání, tančení, drobné dárečky, prohazování balónků, trefování kruhy do kuželů, obří bubliny)

14.00 – 14.45 Pro Tebe
Čtyřčlenná pop-rocková kapela z Brna. Kluci mají široký hudební záběr a jejich repertoár obsahuje vše, co současně znějící pop-rocková kapela potřebuje, aby dokázala zaujmout široké publikum. V roce 2019 se Pro Tebe prosadili v soutěži REC.stage Čistých festivalů mezi 800 interprety a jako vítězové zahráli svůj set na 3 velkých festivalech: Colours of Ostrava, Rock for People a Sázavafest.

15:15 – 16.00 Jam Tour

16:35 – 17:15 Mers
Kapela ze Zlína, která s láskou hraje vlastní hudbu a nerada se škatulkuje do hudebního stylu. je různorodá od pop/rocku až po alternativní směry. Mezi největší úspěchy patří soundtrack k filmu INTIMITY režiséra Iva Macharáčka a scénaristy Evžena Gogely. Dalším úspěchem je umístění v hitparádě Startér rádia Wave, kde se kapela udržela celých 5 týdnů.

18:00 – 18.50 Franc Alpa
Pop punková skupina ze Zlína, založená v roce 2010 hrající vlastní autorské písničky. Odehrála desítky koncertů, převážně na Moravě a také na velkých festivalech a předskakovala například kapelám Fleret, Horkýže Slíže nebo písničkáři Závišovi.

19:30 – 21:00 NO BARRIERS
Česko – bosenská kapela pohybující se mezi žánry rock, blues, a jazz. V jejím repertoáru
naleznete jak vlastní písně, tak cover verze známých světových interpretů.

ZÁŽITKOVÝ PROGRAM: 10 – 18 hodin
 •  Meet Fit (skákací boty pro děti i dospělé, kruhový tréninku, fitness trampolíny a speciální paličky „Pound“)
 • Ruce v akci (pouťové tvoření)
 •  Hravé ruce (zdobení dřevěného přívěšku, tvoření motýla z barevných drátků, zdobení papírových tašek)
 • KERAMIKES (stánek plný designového porcelánu a keramiky, ukázka točení na hrnčířském kruhu)
 •  SUTU (výroba jedinečné zlínské látky za pomoci našich návštěvníků)
 •  půjčovna koloběžek
 •  Yamaha (interaktivní stánek v parku, hudební hry a soutěže, výtvarné workshopy, výroba hudebních placek)
 •  DVA V KRUHU (žonglérský a cirkusový workshop pro děti i dospělé)
 • spolek Von Macenau (polní kuchyně rakousko-uherské armády v reálném provozu s vojáky, ukázka spojená i s ochutnávkou jídla z kotle, pece nebo udírny)
 • Muzihrátky (od 14 hodin výroba jednoduchého rytmického nástroje, malování, od 16 hodin workshop, do 16.30 pokračování dílničky)
 • Sahadža joga (workshop pod vedením zkušených lektorů pro děti a dospělé – soustředěnost, zklidnění, uvolnění)
Festivalové TIPY
 • Užijte si v neděli žonglérský a cirkusový workshop pro děti i dospělé s duem Dva v kruhu
 • Vyzkoušejte si točení na hrnčířském kruhu s Martinem Mikešem v rámci scény v parku Komenského.