Bez názvu (25 × 25 cm) (2)

VELKÝ ZLÍN

Náměstí Práce

Velkolepá stage vyroste při festivalu na náměstí Práce. Přinese ten největší program, největší orchestry a kapely, to největší překvapení, tu největší show.

Sobotní program je ve znamení velkých Zlíňanů, především Vojtecha Szabó a jeho hostů, na jejichž vystoupení naváže show, jakou Zlín nepamatuje. Mezi Obchodním domem a Hotelem Zlín se přímo nad vašimi hlavami projdou provazochodci, Jednadvacítku ovládne wall dancing a vše doladí úchvatná ohňová show. 

Následovat bude převezení vzkazu budoucím generacím do kostela svatého Filipa a Jakuba za účasti arcibiskupa Mons. Graubnera a primátora Jiřího Korce. V deset hodin pak na scénu nastoupí Filharmonie Bohuslava Marinů, která ve světové premiéře uvede téměř padesátiminutovou skladbu Tomáše Illeho nazvanou „Dějiny velkého Zlína ve zvucích a hudbě“.

V neděli večer se pódia zmocní nejen oblíbená skupina Tata Bojs, ale také Ondřej Havelka a jeho Melody Makers, dále Filharmonie Bohuslava Martinů, F-Dur Jazzband a Velký dechový orchestr Zlín. 

700_zlata

11:00 – 12:00 Jazzbook
Osvědčené dixielandové skladby proložené improvizovanými pasážemi a zpěvem. Jazzbook se skládá z bývalých zlínských profesionálních i amatérských hudebníků, kteří prošli mnoha hudebními žánry a ,dalo by se říci na sklonku hudební kariéry, hrají hudbu, kterou začínali – dixieland.

13:00 – 13:45 Cestující hudba

14:30 – 15.30 Avion Big Band
Orchestr o síle 20 muzikantů a třech zpěváků a zpěvaček produkuje živou hudbu od třicátých let po současnost. V repertoáru má skladby napříč žánry od různých interpretů světových jmen.

16:30 – 18:00 Vojtech Szabó & band a jeho hosté
Fenomenální zlínský hudebník Vojtech Szabó pozve na pódium největší zlínské osobnosti všech generací. Nebude chybět Helena Čermákova, Eliška Lajdová, Radim Hanke či Zuzana Sapárová. Dále vystoupí Julie Vajdáková, žáci ZUŠ, Libor Macháček a Endy Moon.

20:30 – 21:30 DJ TOMMY ROGERS & hosté

21:30 – 22:00 Audiovizuální koláž „ZLÍN700“

  • Primátor města Jiří Korec a Mons. Graubner: „Vyslání vzkazu příštím generacím“
  • PROVAZOCHODECKÁ SHOW v oblacích, pyro efektová show
  •  WALL DANCING na fasádě Obchodního domu
  • přímý přenos uložení Vzkazu příštím generacím ve věži kostela

22:00 – 22:45 ZLÍNSKÝ MELODRAM Dějiny Zlína ve zvucích a hudbě (Tomáš Ille) v podání Filharmonie Bohuslava Martinů open air
Jedním z vrcholů letošních oslav 700. výročí bude světová premiéra skladby zlínského rodáka Tomáše Illeho. Uvede ji zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů pod vedením dirigenta Leoše Svárovského. „Snažil jsem se vyjádřit a vylíčit nejvýznamnější historické události města Zlína a nejvýznamnější osobnosti města,“ řekl Ille. Jde o symfonický melodram, kromě orchestru v něm budou účinkovat také herci zlínského divadla Marta Bačíková a Rostislav Marek. Více si přečtěte zde.

13.00 Velký dechový orchestr Zlín
Jeden z předních orchestrů České republiky. V repertoáru má skladby lidové, operetní, operní, muzikálové, ale i vysoce náročné koncertní.

14.30 F-Dur Jazzband a hosté
Třináctičlenná formace špičkových hudebníků ze Zlína, která působí na klubové a festivalové scéně od roku 1994. K inspiračním zdrojům patří bigbandy Maynarda Fergussona, Buddyho Riche nebo GRP All star band Davea Grusina.

17.00 Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín
Profesionální osmdesátičlenný symfonický orchestr. Do jeho repertoáru patří velká symfonická díla i skladby přesahující oblast klasické hudby jako šanson, jazz, rock, pop nebo hudba filmová.

18.30 ONDŘEJ HAVELKA A JEHO MELODY MAKERS
Orchestr zabývající se autentickou interpretací populární hudby období raného a vrcholného swingu od počátku let třicátých až k raným letům čtyřicátým. Pestrý repertoár zahrnuje atraktivní skladby širokého žánrového spektra, sweet and hot, od hollywoodských muzikálů až po vrcholná čísla swingových big-bandů. Stylizace koncertního show sleduje ve všech detailech typické dobové způsoby, počínaje kostýmy a účesy interpretů a celkovou režií představení konče.

21.00 TATA BOJS koncertní show
Pražská alternativní hudební skupina, vznikla v roce 1988. Zakládajícími členy jsou Mardoša a Milan Cais, ve stálé sestavě hrají i Vladimír Bár, Dušan Neuwerth a Jiří Hradil. Jejich Nanoalbum získalo v roce 2004 čtyři Zlaté anděly.

Festivalový TIP

Nenechte si ujít stánek Pivovaru Malenovice (v pátek u zámku a v sobotu a neděli na náměstí Práce), v němž vám načepují vynikající sedmistovkové pivo uvařené speciálně k výročí města! Světlý ležák vyrobený klasickou metodou pouze ze základních surovin. Žádné experimenty s koncentráty či sladovými výtažky. Vychutnejte si ho na největší akci roku!