Bez názvu (25 × 25 cm) (3)

Sobota 25. června

 V sobotu otevřeme největší scénu na náměstí Práce. Ovládnou ji především velcí zlínští interpreti, které na pódium pozve Vojtech Szabó. Následovat bude show, jakou Zlín ještě nezažil. Příznivci rocku určitě zavítají Pod Lipy na druhou část undergroundového programu.
Zámek v sobotu pohltí koncert legendární bluegrassové kapely Monogram, následovat bude Harafica a večer v Sadu Svobody zakončí éterické Zrní.

700_zlata

15.00 – 15.30 Michal Vajdák
Zlínský zpěvák a kytarista, který se nebojí buskingu a jistě jej často potkáváte v ulicích města.

16.00 – 16.50 Monogram
Pražská bluegrassová skupina, která patří k české ale i evropské špičce tohoto žánru. Je držitelem ocenění Skupina roku Evropské bluegrassové asociace. Několik písní vyšlo na různých kompilacích v Čechách,  Evropě a USA.

18:00-19:00 ZRNÍ
Éterická kapela Zrní k nám přijede z Kladna. Skupina získala mnoho nominací na cenu Vinyla,  Apollo i Anděl. V roce 2012 si andělskou sošku odnesla za Objev roku.

20:00-21:00 Harafica
Osmičlenná cimbálová muzika působící v okolí Uherského Hradiště, která je složena z mladých nadšených muzikantů. Repertoár muziky vychází z lidové hudby Moravského Slovácka a některých folklórních regionů slovenských.

Festivalové TIPY
•Nenechte si ujít stánek Pivovaru Malenovice (v pátek u zámku a v sobotu a neděli na náměstí Práce), v němž vám načepují vynikající sedmistovkové pivo uvařené speciálně k výročí města! Světlý ležák vyrobený klasickou metodou pouze ze základních surovin. Žádné experimenty s koncentráty či sladovými výtažky. Vychutnejte si ho na největší akci roku!

10.00 – 10.30 B.P.M. 
Multižánrová kapela B.P.M. složená z žáků ZUŠ Zlín-Malenovice pod vedením Radka Postavy navazuje na úspěšné školní kapely Lorenzoband a Ucpaný komín.

10:30 – 11.00  Městská policie Zlín – ukázky práce
Prezentace materiálně technického vybavení. Zájemci si mohou například vyzkoušet protiúderový oblek s přilbou a protiúderový štít. Nejmenší návštěvníky jistě potěší dětská policejní auta a drobné dárky. V programu dojde také na komentované ukázky kynologického výcviku.

11.00 – 11.30 Z NOHY NA NOHU na festivalu Zlín Žije!
Boty, jaké svět neviděl, ale ony uvidí jeho – a to doslova. Jeden jediný originální pár bot s kamerou, který bude v červnu bez zastavení ve dne v noci chodit 700 hodin po Zlíně a stane se základem nejdelšího road movie, který jste kdy viděli!

12.15 – 12.45 No band
Žádný stres, žádná tréma, jenom skvělá skupina mladých hudebníků. Tak by se dal ve zkratce definovat big band ze ZUŠ Zlín-Malenovice. V repertoáru najdete skladby různých žánrů – rock, jazz-rock, blues, funk, soul, pop, od Jona Batiste and jeho skupiny Stay Human, rockové skupiny Deep Purple, Carly Rae Jepsen, Bruna Marse a Adele.

13.20 – 13.40 ZUŠ Harmonie-pásmo žáků

14.10 – 14.40 ZE-SWA-HOO BAND
Kapela sestavená ze starších instrumentalistů ze ZUŠ Zlín – Jižní Svahy. V současné sestavě působí teprve od září 2020 a má tak za sebou pouze jedno vystoupení, a to na přehlídce Živé Jižňáky v červnu 2021. Žánrově je rozptýlená od popu k rocku. 

15.15 – 15.45 Kapela Crowses
Kapela Crowses vznikla v září 2018 v Základní umělecké škole Zlín. Repertoir zahrnuje jak popové, tak i funky skladby s přesahem do filmové hudby.

16.10 – 16.40 MARU
Akustické covery populárních písní i vlastní tvorba. Nejčastěji můžete tuto interpretku slyšet hrát na ulici, protože právě tam je lidem nejblíže.

18.30-19.10 Jan Majkus
Od klasického folku až po současné světové hity! Dynamické podání českých a anglických písní za doprovodu akustické kytary. 

19.30 – 20.15 Pueblo Flamenco (kytara a tanečnice)
Kytarová sóla se střídají s tanečním vystoupením dvou krásných flameco tanečnic. Těšte se na ohnivé vystoupení!

ZÁŽITKOVÝ PROGRAM
10 – 19 hodin

  • celý seznam stánků, dílniček a workshopů najdete zde

11:00 – 12:00 Jazzbook
Osvědčené dixielandové skladby proložené improvizovanými pasážemi a zpěvem. Jazzbook se skládá z bývalých zlínských profesionálních i amatérských hudebníků, kteří prošli mnoha hudebními žánry a, dalo by se říci na sklonku hudební kariéry, hrají hudbu, kterou začínali – dixieland.

13:00 – 13:45 Cestující hudba

14:30 – 15.30 Avion Big Band
Orchestr o síle 20 muzikantů a třech zpěváků a zpěvaček produkuje živou hudbu od třicátých let po současnost. V repertoáru má skladby napříč žánry od různých interpretů světových jmen.

16:30 – 18:00 Vojtech Szabó & band a jeho hosté
Fenomenální zlínský hudebník Vojtech Szabó pozve na pódium největší zlínské osobnosti všech generací. Nebude chybět Helena Čermákova, Eliška Lajdová, Radim Hanke či Zuzana Sapárová. Dále vystoupí Julie Vajdáková, žáci ZUŠ, Libor Macháček a Endy Moon.

20:30 – 21:30 DJ TOMMY ROGERS & hosté

21:30 – 22:00 Audiovizuální koláž „ZLÍN700“

  • Primátor města Jiří Korec a Mons. Graubner: „Vyslání vzkazu příštím generacím“
  • PROVAZOCHODECKÁ SHOW v oblacích, pyro efektová show
  •  WALL DANCING na fasádě Obchodního domu
  • přímý přenos uložení Vzkazu příštím generacím ve věži kostela

22:00 – 22:45 ZLÍNSKÝ MELODRAM Dějiny Zlína ve zvucích a hudbě (Tomáš Ille) v podání Filharmonie Bohuslava Martinů open air
Jedním z vrcholů letošních oslav 700. výročí bude světová premiéra skladby zlínského rodáka Tomáše Illeho. Uvede ji zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů pod vedením dirigenta Leoše Svárovského. „Snažil jsem se vyjádřit a vylíčit nejvýznamnější historické události města Zlína a nejvýznamnější osobnosti města,“ řekl Ille. Jde o symfonický melodram, kromě orchestru v něm budou účinkovat také herci zlínského divadla Marta Bačíková a Rostislav Marek. Více si přečtěte zde.

15:30 – 16:30 Albion 
Skupinu založil zpěvák a textař Michal Zdílna. Kapela se orientuje na hraní melodického rocku vlastních textů a přejetého repertoáru.

16:50 – 17:50 New Orleans Band 
Zpěvák kapely Mario Travella z USA, dlouhodobě žijící ve Zlíně, se pokusí zjistit, zda se „jižanský rock“ dá přesadit do zlínských hudebních kulis.

18:10 – 19:10 Horizont
Kapela moderního skočného melodického rocku s vlastním repertoárem s Luhačovic. Muzikanti jsou profesionálně připraveni po všech stránkách, aby je nikdy nic nezaskočilo. Prostě jedničky.

19:30 – 20:30 Lambblood 
Za tímhle strašidelným názvem hledejte semknutou formaci hráčů, kteří prošli již značný kus hudební cesty. Necháme se překvapit zvukomalebnou tvorbou. RIP, BadDrug, Violet Syndrom, Třeskot hlav, jen několik názvů formací od 90let, kterými muzikanti prošli.

20:50 – 21:50 Kochta band 
Hračičky, taškařice, chytlavé písničky, tak se vařilo v této partičce od osmdesátých let. Kapela s dlouhou historií,vlastní tvorbou,veselá, ironicky nadaná životem hraje si jak dítě s plastelínou. Vytváří a přetváří texty příběhy,momentálním nápadem. Vždy s nadhledem bez patosu.

22:10 – 23:10 Šufunky gang 
Hudební skupina vznikla roku 1999. Lídrem jsou všichni hlavní členové neboli celá kapela. Šlape to jak švýcarské hodinky prostě funky jak má být. Vlastní tvorba, natočené videoklipy, účast v soutěžích, hraní na předních hudebních festivalech např. Colours of Ostrava. Kapela, kterou se můžeme jenom chlubit, že ji u nás máme.

23:30 – 0:30 NŠOČI 
Všichni znají tuto krásnou, svobodnou, punkovou, rock and rollovou, česky zpívající kapelu s vlastní tvorbou. Kapelu s tanečním repertoárem pro všechny generace. Na svojí hudební cestě jsou od osmdesátých let.