JS6_3361

Zuzana Lisá

16. týden

18. – 24. dubna 2022

Šestnáctou kronikářkou se stala Zuzana Lisá. Kromě spolupráce s kulturním a kreativním centrem Živý Zlín provozuje Zuzana sportovní studio Meet Fit a obzory si rozšiřuje také při studiu sociální pedagogiky na Univerzitě Tomáše Bati. S tím se pojí také zájem o zdravý životní styl. Baterky dobíjí v přírodě, kde zároveň čerpá inspiraci ke tvorbě nových projektů.  

700_zlata

„Konečně jsem našla město, v němž je mi dobře, kde chci tvořit domov. Zlín má charisma, které jsem hledala a v jiných městech ho nenacházela.“

Stáhněte celý deník naší kronikářky a začtěte se!
KE STAŽENÍ: ŽIVÁ KRONIKA – ZUZANA LISÁ

Zmapovat týden ze života ve Zlíně stojí rozhodně za to, a to nejen proto, že jsem velmi živý člověk, ale protože toto cihlové město toho nabízí tolik!

Můj týden odstartoval klasický pondělní trénink ve studiu Meet Fit. To znamená, že jsme byly i s mými klientkami hned v sedm ráno na značkách a užily jsme si propocené ranní probuzení na kruhovém tréninku.

Po studené sprše mířím do kanceláře Živého Zlína na zámku. S kolegyněmi jsme si vychutnaly skvělou kávu a během desetiminutové konverzace probraly, jak jsme prožily, případně přežily, víkend. No a potom začíná rutina pracovního života.

Začátkem týdne jsem koordinovala tým z Meet Fitu a v Živém Zlíně nám vrcholily přípravy hned na několik akcí. Na pátek jsme společně s dalšími lektorkami připravovaly otevření našeho studia široké veřejnosti v rámci akce Dny otevřených sportovišť. O lekci na klokaních botech, kterou jsem pro zájemce přichystala, byl velký zájem a moc jsem si lektorování užila.

V sobotu nás čekala velká Green jumping party – stominutový maraton na fitness trampolínkách v zelené jarní barvě. A hned v neděli následovala sedmistovková výroční akce Zážitkový happening na počest Emila Zátopka, jejíž součástí bylo i studio Meet Fit, takže se krásně propojily mé dvě práce. S lektorkami jsme připravovaly pohybové stanoviště s kangoo jumps, také nazývanými klokaní boty.  S tím souvisí spousta mravenčí práce – tištění letáčků, chystání sportovních pomůcek, reklamních serepetiček, odměn, a hlavně časového plánu, abychom všechny byly včas tam, kde máme být.

Kvůli už zmíněným přípravám jsem málem zapomněla na můj úžasný zvyk, a to zajít si alespoň jednou týdně na kávu a vafli do zlínského Kafecu. Proč zrovna tam? Protože dělají ty nejlepší bezlepkové vafle ve Zlíně! A je to snad jediné místo, kde si pochutnám na bezlepkové variantě této dobroty, aniž bych poté musela hodinu uklízet špinavou kuchyň od těsta.

V tomto týdnu jsem se stihla také vydat ven. V místních parcích si vždy krásně odpočinu a užiju si pobyt na čerstvém vzduchu. Dnes i vysvitlo sluníčko, díky němuž se park Komenského proměnil v báječné piknikové centrum uprostřed města. Tento pohled je k nezaplacení, lehký chill hudební podkres u Pštrosa, sedmistovková edice piva Švec natočená z foodtrucku Backstage, posezení pod altánem, rodinky na dekách s prťaty, větší děti na průlezkách, houpačkách a partičky mladých s vodní dýmkou a pitím užívající si krásného sobotního počasí.

Ve středu jsem navštívila předposlední besedu o historii Zlína na zámku Zlín, kde mě na závěr pobavil a zároveň potěšil komentář, který celou besedu ukončil. Jedna z návštěvnic nadšeně líčila, jak se ve Zlíně žilo dříve a přidala také příběhy z osobního života, které potvrzovaly veškerá fakta, které nám historici předávali během besedy.

Při nedělním ránu takhle koukám na předpověď počasí a říkám si, že nám to to počasí snad dělá naschvál. Naštěstí se ale umoudřilo a my jsme mohli zrealizovat báječnou akci, které předcházela spousta hodin plánování. Nedělním happeningem prostupovala skvělá atmosféra, kterou vytvořili všichni společně – hudební skupiny, tanečníci, speciální hosté a v neposlední řadě perfektní výkon moderátora Pavla Vacka. U startovního a cílového oblouku se vždy ozývala hlasitá podpora nezastavitelných běžců, kteří se účastnili charitativního závodu. Chvíli po začátku akce už jsem vědět, že tuhle atmosféru nemůže žádná přeháňka či bouřka vykolejit. A taky že ne! Zlín tvoří skvělá parta lidí, a hlavně ho tvoříme my sami!

Město Zlín je skvělým místem pro život. Já sama pocházím z Vysočiny, chvíli jsem žila v Brně a teď jsem konečně našla město, kde mi je dobře, kde chci tvořit domov. Zlín má charisma, které jsem hledala a v jiných městech ho nenacházela. Jsou tu samozřejmě i nedokonalosti, ale ty najdeme všude, i na krásných věcech.

Zpět na Živou kroniku města Zlína

Kde jste tento týden byla? Co jste navštívila?
Navštívila jsem velmi zajímavou besedu o dějinách Zlína s historiky vedenou Davidem Valůškem, ředitelem Státního okresního archivu Klečůvka. Samozřejmě jsem se také zúčastnila Zážitkového happeningu na počest Emila Zátopka.

Co Vám během tohoto týdne utkvělo v hlavě?
Báječný piknikové centrum při slunečném počasí – park Komenského.

Co Vám udělalo tento týden radost?
Vafle ve zlínském Kafecu.

Prožila jste v souvislosti s městem nějaký intenzivní zážitek?
Rozhodně to byl zážitkový happening, při němž jsem měla po boku herce Pavla Vacka.

Proč je Zlín skvělé místo?
Protože nabízí nekonečně možnosti pro krásné procházky přírodou, a to hned za městem.

Doplňte: Město Zlín je město dlouhá štreka třídy Tomáše Bati.

Kde vidíte město Zlín za 10 let? Jak bude vypadat?
Určitě bych ocenila více inovativních projektů ve školství.

Zlín je město perspektivní a rychle se rozvíjí, co by jeho rozvoj podle Vás mohlo ještě podpořit?
Lepší komunikace a spolupráce mezi soukromými a státními subjekty.

Co byste rozhodně ukázala někomu, kdo přijede do Zlína úplně poprvé a vůbec to tady nezná?
Místo, které miluju na Zlíně nejvíc je Maják. Je to první místo, kam jsem vzala všechny své známé. A pak je také jasné, že všem aktivnějším doporučuji navštívit naše fitko Meet Fit, protože ho tvoří skvělý tým. Což můžete poznat na vlastní kůži už poslední dubnový víkend, kdy otevíráme naše lekce také pro muže. Připravujeme totiž párové lekce – první máj, lásky čas! Takže chytněte chlapy za ruce, vstaňte z gauče a dorazte si společně s námi zacvičit!