Zelenou Živou kroniku sepsalo Ekocentrum Čtyřlístek

Zelenou Živou kroniku sepsalo Ekocentrum Čtyřlístek

Dvanáctý týden výročního roku zapsali do své kroniky členové Ekocentra Čtyřlístek. Minulý týden se sdružení zúčastnilo akce Ukliďme svět a o průběhu se dočtete v jejich deníku. O své zážitky se podělili Pavlína Davidová, Anna Matoušková, Eva Hánělová, Martin Davidov a Eva Běhulová.

Mám Zlín ráda, protože je to takový zelený klenot. Domečky v údolí chráněné okolními lesy. Do lesa se můžete dostat z každého místa Zlína během 10 minut a to je skvělé. A samozřejmě, žijí tady skvělí lidé (nejen ti ze Čtyřlístku), bez nichž si život nedokážu představit,” zapsala si do své kroniky Eva Hánělová, členka Čtyřlístku. I ona se vypravila 26. března k Jižním svahům, aby zde v rámci akce Ukliďme svět sesbírala co možná nejvíce odpadků a udělala z Pohádkového lesa opět hezké místo k odpočinku. 

Zaznamenaný týden byl pro členy spolku krušný. Organizovali totiž také soutěž Poznej a chraň. “Potěšilo mne, že jsme zase po dvouleté přestávce mohli tuto akci uspořádat. Do soutěže se přihlásila spousta dětí se zájmem o přírodu. Ať jim to vydrží!” poznamenala si Anna Matoušková.

V dětech vidí naši budoucnost také další člen spolku, Martin Davidov. A nejen pro ně by chtěl tento kronikář Zlín uchovat jako město zeleně. “Přál bych si, aby to děti mých dětí měly kousek do lesa, mohly si utrhnou jablko ze stromu a bez obav ho sníst, aby mohly posedět na břehu řeky a pozorovat v ní život. Aby viděly na vlastní oči ledňáčka proletujícího nad hladinou Dřevnice či motýla na kopretině na břehu.” 

Ekocentrum se snaží vzdělávat v této oblasti nejen děti, ale i dospělé. V létě můžete členy spolku potkat na Sousedském besedování a na podzim pořádá Jablečné slavnosti na Obecinách. Také udržuje chráněná území ve Zlínském kraji a letos slaví 25. výročí od založení. Více se dozvíte na webových stránkách Čtyřlístku. 

Celou kroniku jedenáctého týdne najdete zde. Příští týden se můžete těšit na zápisky Martiny Julíčkové, která spravuje Instagram Zlínské matky. Psát dějiny s námi můžete také vy sami! Ozvěte se nám na info@kulturazlin.cz. Chcete být stále v obraze? Začněte nás sledovat na našem Instagramu a Facebooku a žádný kronikář vám neunikne!